adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Китев: Мојата визија е Кавадарци да стане модерен европски град


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-10-2017.

Мојата визија е Кавадарци да стане модерен европски град, со одлична инфраструктура, со чист воздух и здрава животна средина, урбано целосно уреден, привлечен за турустите и економски силно развиен, каде секој граѓанин ќе може достоинствено да живее. Ова го истакна денеска на прес-конференција Бетиане Китев, кандидат за градоначалник на Кавадарци од редовите на СДСМ и коалицијата.

– Со сите сили ќе се борам општина Кавадарци да стане лидер во транспарентност, отчетност и ефикасност на администрацијата. Општината и претпријатијата ќе бидат вистински сервис на граѓаните. Време е Кавадарци да го добие сјајот кој го заслужува и од политички, но пред се од економски и социјален аспект. На Кавадарци му се неопходни промени, нагласи Китев.

Граѓаните на Кавадарци, додаде, заслужуваат да имаат многу повисок животен стандард, посредени улици, поубави паркови, нови градинки, нови спортски терени и почист воздух.

– Заедно здружени може да направиме многу за нашиот град, порача Китев.

Напредокот на Кавадарци и подобрувањето на животот на граѓаните рече дека отсекогаш биле примарна цел во неговата политичка кариера.

– Како советник во општината и особено како пратеник во Собранието на Македонија, секогаш со искрена желба и со сите сили се борев за Кавадарци и за кавадарчани, рече тој и додаде дека за таа цел одлучил да придонесе за подобрување на животот во Кавадарци и ја прифатил кандидатурата за градоначалник.

Силно верувам, додаде, дека Кавадарци со напорна и посветена работа, но и со искрени и некорумпирани луѓе на чело на општината, може да стане еден од најразвиените градови во Македонија.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock