adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

0.0000000000000

Дали социјалните медиуми ѝ штетат на демократијата?


Оригинален напис: okno.mk/statii на 11-10-2017.

Бидејќи позитивните страни се во голема мера усвоени, од друга страна негативните страни ни стануваат се поочигледни и ни пречат. повеќе…

0.0000000000000

Груевски ветува нови работни места и отпис на долгови


Оригинален напис: Фокус на 11-10-2017.

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и на вечерниот митинг во Делчево најави нови 150.000 работни места и отпис на долгови на социјално ранливите категории. – Кога можевме да ја намалиме од безмалку 40 на 22,6 проценти, како што можевме во минатата…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ ја носи светлината што и треба на Македонија, порача Груевски од Делчево


Оригинален напис: Meta.mk на 11-10-2017.

В недела нема да се гласа само за градоначалници и советници, туку ќе се одлучува за тоа каква ќе биде Македонија по 15 октомври, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на митингот на партијата и на коалицијата „За подобра Македонија“…

0.0000000000000

Заев: Мало сутра што Груевски ќе победи во Прилеп и Гази Баба


Оригинален напис: Фокус на 11-10-2017.

Слушам дека Никола Груевски велел дека ќе победи во Гази Баба и можеби во Прилеп, но мало сутра што ќе се случи тоа, рече на митингот во Прилеп лидерот на СДСМ Зоран Заев. -Слушам дека и Марјан Ристески не сакал…

0.0000000000000

Заев: Ќе го решиме спорот за името и ќе останеме горди Македонци


Оригинален напис: Фокус на 11-10-2017.

Доста беше лажен патриотизам, Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на вечерашниот митинг во Прилеп Зоран Заев, лидер на СДСМ. Како што истакна тој, Македонија ќе го реши проблемот со името, а…

0.0000000000000

Македонците против вметнувањето на бугарското малцинство во албанскиот закон


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-10-2017.

Партијата Македонска алијанса за европската интеграција (МАЕИ) како единствена македонска партија која ги застапува интересите на македонскиот народ во Албанија, го поздрави усвојувањето од страна на Законодавната комисијата Предлог-законот за заштита на националните малцинства во Република Албанија, но е длабоко…

0.0000000000000

Заев: Изборите в недела ќе бидат новиот 11 Октомври за Прилеп и за Македонија


Оригинален напис: Meta.mk на 11-10-2017.

Кога на секого му е јасно дека Никола Груевски е минато недозволиво е Прилеп да остане неосвестен. Прилеп прв се освестил кога требало, тука пукнала првата пушка, затоа 15 октомври ќе биде новиот 11 Октомври за Прилеп и за Македонија,…

0.0000000000000

Груевски: Предвидуваме ослободување или намалување на комуналиите за надградба на кат на постоечка куќа


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-10-2017.

Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места во Македонија во наредната декада и пад на невработеноста под 10 проценти, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва на митингот во Делчево. – Кога можевме да ја намалиме од без…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock