adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

Правдата и одмаздата – за новиот филм на Фатих Акин „Од ништо“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-10-2017.

Еден од подобрите филмови што публиката имаше можност да ги види во Битола на фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки“ е филмот Од Ништо/In The Fade на Фатих Акин. повеќе…

0.0000000000000

Тоалетна шолја без дупка


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-10-2017.

Не знам зошто во студијата за националните карактери Жижек не го споменува македонскиот модел на тоалетна шолја. повеќе…

0.0000000000000

Максим Димитриевски: Без разлика од исходот на локалните избори во Куманово, јас повеќе нема да бидам пратеник


Оригинален напис: Фокус на 04-10-2017.

Актуелниот кандидат за градоначалник на Куманово од редовите на СДСМ, Максим Димитриевски во интервју за Канал5 телевизија ексклузивно најави дека без разлика на исходот од престојните локални избори што ќе се одржат на 15 октомври, тој повеќе нема да биде…

0.0000000000000

Груевски: Престојните избори се можност да се казни помрачувањето и шанса за нова ера


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-10-2017.

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ вечерва во Битола ги претставија кандидатот за градоначалник Зоран Илиоски и кандидатите за општински советници, за кои лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски рече дека имаат редица проекти за новата ера на Битола во наредните…

0.0000000000000

Заев од Шуто Оризари: Ајде да победиме достоинствено, без насилство и манипулации


Оригинален напис: Фокус на 04-10-2017.

Лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев денеска од партискиот митинг во општина Шуто Оризари, повика на мирен и достоинствен начин да се гласа за нивниот кандидат Курто Дудуш. -Ајде да работиме заедно за да направиме општина во која граѓаните…

0.0000000000000

Заев: Нема место за изборни нерегуларности, имаме обврска за чисти избори


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-10-2017.

Во Македонија нема место за изборни нерегуларности и манипулации. Осудувам било каков тип на насилство во изборниот процес и повикувам на воздржаност од било каква активност која може да нанесе дамка на изборите. Урнавме режим со пенкало и во нашата…

0.0000000000000

Амди Бајрам: Со Груевски не не пуштија да го посетиме син ми, во болницата владее диктатура!


Оригинален напис: Фокус на 04-10-2017.

Амди Бајрам во вечерашното интервју на ТВ Нова рече дека во болницата 8ми Септември каде син му лежеше два дена откако беше претепан, владее диктатура. -Сега пред еден саат го извадив од болница, со потпис на Елвис Бајрам, како родител…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Заев: Шуто Оризари предолго беше злоупотребувана општина, на мирни избори да покажеме дека се живее сложно


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-10-2017.

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на вечерашниот митинг во скопската општина Шуто Оризари ги повика жителите од оваа општина да се придружат на севкупната победа во Република Македонија која носи живот за сите. „Па нели е доста? Премногу години поминаа……

0.0000000000000

Заев го осуди насилството во изборниот процес и повика на воздржаност


Оригинален напис: Meta.mk на 04-10-2017.

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Ѓорче Петров рече дека државата ќе даде повеќе пари кон општините и ќе помогне во гасификацијата со цел да се намали загадувањето, но и да се намалат трошоците на…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock