adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

Лица со (паднати) маски, режија – Ристиќ!


Оригинален напис: okno.mk/statii на 02-10-2017.

Убаво е да има различни ставови и мислења, меѓутоа без навреди. Без недоветни генерализации… повеќе…

0.0000000000000

Симболот на шампита


Оригинален напис: okno.mk/statii на 02-10-2017.

Ако треба со еден збор да се оквалификува тој безумен наум на простиот и простачки груевизам кој направи грда карикатура од ремек-дело, тоа е зборот вандализам. повеќе…

0.0000000000000

ДУИ ги претстави приоритетните проекти за развој на Боговиње


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-10-2017.

Демократската унија за интеграција вечерва во село Камјан во општина Боговиње, ја претстави изборната програма за претстојните локални избори. На митингот со минута молчење беше оддадена почит на починатитот поранешен градоначалник на оваа општина, Хазби Идризи. Вицепремиерот задолжен за Охридскиот…

0.0000000000000

Заев: Преку изборот за градоначалник ќе носите одлука во кој правец ќе се движи Македонија


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-10-2017.

Живот за сите во поубав и економски поразвиен Велес со подобра инфраструктура, ред во сообраќајот, проекти за здрава и чиста животна средина, нови патишта, водоводи, канализации, поддршка за спортот и за развој на бизнисот. Такви ветување беа упатени на вечерашниот…

0.0000000000000

Груевски од Кичево: СДСМ се што вети направи обратно


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-10-2017.

Изминативе 4 и пол месеци оваа власт направи големи штети, нарушени национални интереси, шетен договор со Бугарија, најава за смена на името и идентитетот, колапс на економијата, пензионерите ги оставија без зголемување, се намали просечната плата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,…

0.0000000000000

Застарената „социјалистичка“ уредба на Топлификација која не мрзне сите


Оригинален напис: Фокус на 02-10-2017.

Не следев редовно како се движат темите од локалните избори дали се покрена прашањето за греењето во градот Скопје. Ако се покренала – поддршка од мене. Имено Топлификација се уште работи според уредба од социјализмот – 80тите години. За нив…

0.0000000000000

Дудуш: Елвис и неговите бодигарди нападнале жена, соседите излегле да ја бранат


Оригинален напис: Фокус на 02-10-2017.

Пратеникот од редовите на СДСМ, Курто Дудуш, во изјава за Либертас вели дека тепачката како што му пренеле ја предизвикале Елвис Бајрам и неговте бодигарди. Според него, Елвис со неговите дошле и ги кинеле плакатите на Дудуш залепени на штабот…

0.0000000000000

ЦИВИЛ: Зачестените напади говорат за нервоза и напнатост во општините, како и за раздвиженост на криминалните структури


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-10-2017.

„ЦИВИЛ – Центар за слобода најостро го осудува секој вид насилство. Без оглед на тоа дали истрагата ќе утврди политичка или криминална заднина на двата напади врз кандидатите за градоначалници во Кичево и во Шуто Оризари, насилството е неприфатливо! Иако…

0.0000000000000

Заев: По 11 години режим, Македонија е комплетно финансиски стабилна


Оригинален напис: Фокус на 02-10-2017.

Не дозволувајте општината да ви е во заложништво, еве слободна е, Македонија слободно дише, им порача лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев на жителите на Свети Николе на вечерашниот митинг. -Ви ветувам, младите ќе живеат тука, ќе работат тука,…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock