adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Ефективно производство за поголеми субвенции, а не смрт за земјоделието


Оригинален напис: okno.mk/statii на 01-10-2017.

Алармирачките вести за земјоделците не само што не се темелат на конкретни факти, туку можат да се оценат како манипулација со вистината во пресрет на локалните избори. повеќе…

0.0000000000000

Хилари Патнам (1926-2106)


Оригинален напис: okno.mk/statii на 01-10-2017.

Обидот да го уредиме нашиот свет со дејствувањето на разумот е еден од најдлабоките и најпостојаните аспекти на бурниот човечки живот. повеќе…

0.0000000000000

Заев: Сплотени градиме живот за сите


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-10-2017.

Заедно, сплотени, единствени итаме кон прогресот. Итаме кон иднината. Итаме кон живот за сите во Македонија, истакна лидерот на СДСМ Зоран Заев на вечерашниот митинг во Куманово каде беа претставени кандидатот за градоначалник и кандидатите за советници на коалицијата „Живот…

0.0000000000000

Тарчуловски: Првото градоначалничко кафе нема да го пијам со преставниците на ОБСЕ, туку со сопругата Соња


Оригинален напис: Фокус на 01-10-2017.

Кандидатот за градоначалник на Кисела Вода од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски информираше дека денеска имал средба со преставниците на ОБСЕ/ОДИХР. – Постојаните набљудувачи изразија голема загризеност за самиот старт на кампањата кога нашиот изборен општински штаб беше искршен и…

0.0000000000000

Заев од Куманово: ДПМНЕ ги пакуваат куферите, во нив е и новата ера и новата далавера


Оригинален напис: Фокус на 01-10-2017.

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва на митингот во Куманово истакна дека Максим Димитриевски ќе стане градоначалник уште во првиот круг. – Верувајте штом е тука и мојата сопруга Зорица Заева и таа сака да биде дел од оваа победничка…

0.0000000000000

Семинар: Предност на договорите со извршна клаузула во реализација на правата и обврските кои произлегуваат од договореното


Оригинален напис: Правдико на 01-10-2017.

Еднодневен семинар на тема: ПРЕДНОСТ НА ДОГОВОРИТЕ СО ИЗВРШНА КЛАУЗУЛА ВО РЕАЛИЗАЦИЈА НА ПРАВАТА И ОБВРСКИТЕ КОИ ПРОИЗЛЕГУВААТ ОД ДОГОВОРЕНОТО 18.10.2017 година (среда) 9:30-16:00 часот Стопанска комора на Македонија, сала 1 на 5-ти кат Стопанската комора на Македонија, на 18.10.2017…

0.0000000000000

Возен ред на мобилниот даночен шалтер за месец октомври 2017


Оригинален напис: Правдико на 01-10-2017.

Користете ги даночните услуги на „Мобилните даночни шалтери“. Со трите специјално опремени комбиња, даночниците секој месец ги посетуваат населените места каде Управата нема постојани даночни канцеларии, како и локации кои дополнително можат да се утврдат во соработка со општините и…

0.0000000000000

МВР: Кривична пријава за директор на Основно училиште од Кавадарци


Оригинален напис: Правдико на 01-10-2017.

ПС Кавадарци поднесе две кривични пријави против В.Ј.(62) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела “злоупотреба на службена положба и овластување“. Во периодот од 2014 до 2017 година, пријавената искористувајќи ја својата службена положба и…

0.0000000000000

ФОТО Коце го бара гласот на Албанците преку билборди на албански јазик


Оригинален напис: Фокус на 01-10-2017.

Градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, ја бара довербата на жителите на Скопје за уште еден градоначалнички мандат, при што го бара гласот и на албанските гласачи. За тоа најдобро сведочат билбордите низ градот на кои Трајановски е придружен од кандидатот…

0.0000000000000

ВИДЕО Како шпанската полиција се справи со Каталонците што излегоа на референдум за независност?


Оригинален напис: Фокус на 01-10-2017.

Референдумот за независност на Каталонија помина во жесток судир меѓу полицијата и гласачите, за што сведочат бројните видео-снимки објавени на социјалните мрежи, според кои, полицијата удира луѓе со пендреци, влече гласачи од избирачките места за коса, пука со гумени куршуми…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock