adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Нема тука ништо фер


Оригинален напис: okno.mk/statii на 27-09-2017.

Мафијашкиот кодекс според кој се однесуваат, нема никаква врска со овој за фер и демократски избори, што го потпишуваат. повеќе…

0.0000000000000

15 години без попис – уште еден изборен циклус без преброено население!


Оригинален напис: okno.mk/statii на 27-09-2017.

Во предворјето на локалните избори, јасно е дека оваа статистичка операција, која е база за сите други мерења, па и за гласачкиот список, ќе чека подобри времиња. повеќе…

0.0000000000000

Ирена Ристиќ повикана на распит во Јавното обвинителство, осомничена е за дискриминација


Оригинален напис: Фокус на 27-09-2017.

Актерката Ирена Ристиќ е осомничена за предизвикување омраза на национална, верска и друга дискриминирачка основа, објави самата таа на својот фејсбук профил откако претходно Јавното обвинителство ја повикало на распит на 13 октомври. Во испратениот допис од ЈО се наведува…

0.0000000000000

Абази, во кој беше пукано денеска заврши во Ургентниот центар со тешки повреди во стомакот


Оригинален напис: Фокус на 27-09-2017.

Алит Абази, носителот на независна советничка листа предложена од група избирачи во Кичево, кој што попладнево беше ранет се наоѓа на операција со тешки повреди на абдоменот и рбетот, информираат за ТВ 24 од Ургентниот центар во Скопје. Оттаму велат…

0.0000000000000

Тројца ранети во инцидент во Кичево, меѓу кои и носител на советничка листа


Оригинален напис: Meta.mk на 27-09-2017.

Во вооружен инцидент што вечерва се случил во Кичево ранети се три лица, меѓу кои и носителот на независна листа за советници во општината, Алит Абази, пренесува „Телма“. Напаѓачот, кратко по инцидентот бил приведен од полицијата, а како што потврдиле…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Богдановски и Стојановски од Сопиште: Потребно е домаќинско и транспаретно работење со општината


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-09-2017.

Кандидатот за градоначалник на општина Сопиште од СДСМ и коалицијата, Далибор Богдановски и носителот на листата од истата партија, Сашо Стојановски порачаа дека потребно е домаќинско и транспарентно работење и одблокирање на сметката на општината. Како што кажаа тие сметката…

0.0000000000000

Речник на правни поими – второ издание


Оригинален напис: Правдико на 27-09-2017.

Второто издание на речникот на правни поими претставува збир на дефиниции  на правни поими и фрази од македонското законодавство, внимателно избрани со цел нивно полесно разбирање и употреба во секојдневниот говор и работа. Со дополнителни 1500 правни термини и 300…

0.0000000000000

Братучедот ја породи Натали Грубовиќ: Убавицата доби ќерка!


Оригинален напис: Фокус на 27-09-2017.

Екс лото девојката и своевремено еден од нашите најуспешни модели, Наталија Грубовиќ, денес доби ќерка. Таа се породила во Скопје, во клиничката болница Аџибадем Систина, и се чувствувала добро. Веста за приновата ни ја потврди нејзината сестра, Др. Радица Грубовиќ…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Шилегов: Целосно ќе се посветиме на решавање на проблемот со загаденоста на воздухот


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-09-2017.

Со планот за развој на Град Скопје и општините и со поддршка од централната власт Скопје ќе прерасне во европски град достоен за живот на граѓаните, порача кандидатот за градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов на вечерашниот митинг во Кисела…

0.0000000000000

Ногачески: Дебрца заслужува подобро


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-09-2017.

Во Домот за културата во селото Мешеишта вечерва беа промовирани кандидатот за градоначалник на Општина Дебрца на коалицијата „За Живот во Макаедонија” предводена од СДСМ Зоран Ногачески и кандидатите од листата за состав на новиот совет на општината. – Ја…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock