adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

СДСМ: Груевски е губитник


Оригинален напис: Фокус на 24-09-2017.

Никола Груевски е губитник и тоа им е јасно на сите, па дури и на неговите сопартијци и затоа никој повеќе не стравува од неговото сеење закани, поделби и омраза, реагираа од СДСМ на ставовите кои лидерот на ВМРО ДПМНЕ,…

0.0000000000000

Груевски: Заев е донесен на власт да го реши спорот со името како што сака Грција


Оригинален напис: Meta.mk на 24-09-2017.

Зоран Заев е донесен на власт да го реши спорот со името онака како што сака Грција, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во интервјуто за телевизија „Сител“. Тој рече дека се чека да завршат локалните избори за да започнат…

0.0000000000000

Тие од власта што ви се закануваа ќе одат во затвор, им рече Касами од БЕСА на тетовчани


Оригинален напис: Фокус на 24-09-2017.

Тие што владееја до сега ќе седат дома, а ние ќе дојдеме на власт и ќе бидеме ваши слуги, им порача претседателот на БЕСА, Биљал Касами, на граѓаните во Тетово каде што денеска се одржа промотивната конвенција на партијата. Од…

0.0000000000000

Движењето БЕСА на конвенција во Тетово ги промовираше кандидатите за градоначалници


Оригинален напис: Македонија – А1он на 24-09-2017.

Движењето БЕСА на градскиот плоштад во Тетово одржа промотовна конвенција каде ги претстави кандидатите за градоначалници за локалните избори закажани за 15 октомври. Претседателот Биљал Касами, кој воедно е и кандидат за градоначалник на Тетово, рече дека движењето БЕСА со…

0.0000000000000

Груевски: Заев лажеше за средбата со Трамп и лаже дека не разговарале со Коѕијас за идентитетот


Оригинален напис: Фокус на 24-09-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ја оценува како срамна објавата дека Заев остварил средба со американскиот претседател Доналд Трамп. Според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ваквата информација, која самиот Заев ја објави на социјалните мрежи, говори за карактерот на човекот кој, како…

0.0000000000000

ЕЛЕМ најавува намалување на цената на струјата


Оригинален напис: Фокус на 24-09-2017.

Оваа година може да дојде до корекција на цената на струјата и нејзино поевтинување, според трендовите на светскиот пазар, најави претседателот на управниот одбор на ЕВН-Македонија Штефан Петер. -Оваа година може да се очекува намалување на цената. Долгорочно тоа зависи…

0.0000000000000

Ахемети: ДУИ е посветена на градење правна држава


Оригинален напис: Фокус на 24-09-2017.

ДУИ е посветена на градење правна држава и општество во кое ќе владее законот еднаков за сите, изјави лидерот на интегративците, Али Ахмети, на денешната партиска конвенција во Скопје каде беа промовирани кандидатите за градоначалници под слоганот „За општината која…

0.0000000000000

280КА


Оригинален напис: И ЈА ИАМ БЛОГ на 24-09-2017.

Натпис во тоалет: “Ве молам, користете четка!”Одоздола друг натпис: “Подобро хартија. Со четка боли!” #СеПревртев — Мекица (@Plavaaa) September 11, 2017 Џабе ви нов ајфон, не работи Броз — Омај(ФАЌИН)гад! (@0majgad) September 12, 2017 Криво ми е што не ја…

0.0000000000000

ДУИ под слоганот „За општината која ја сакаме“ ги промовираше кандидатите за градоначалници


Оригинален напис: Македонија – А1он на 24-09-2017.

Демократската унија за интеграција на Конвенција попладнево во Скопје под слоганот „За општината која ја сакаме“ ги промовираше своите кандидати за градоначалници на локалните избори. Лидерот на партијата Али Ахмети во своето обраќање ги повика гласачите да ги поддржат предложените…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС нема направено ниту еден чекор напред кон ЕУ и НАТО


Оригинален напис: Македонија – А1он на 24-09-2017.

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на премиерот Зоран Заев. „Зоран Заев ја злоупотребува полицијата за пресметка и заплашување на кандидатите за градоначалници кои не се од неговата партија. СДС ги злоупотребува државните органи во пресметка со партиските…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock