adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Фројд во ерата на корпоративниот капитализам


Оригинален напис: okno.mk/statii на 22-09-2017.

Наспроти догмата дека реалноста е тоа што е, таква каква што е и дека можеме да се надеваме само на повремени пукнатини и реконструкции, Фројд укажува на способноста на човечкото битие за вистински промени. повеќе…

0.0000000000000

(ГАЛЕРИЈА) Лицата на вмровците додека ја слушаа новата ера на Груевски


Оригинален напис: Фокус на 22-09-2017.

Стариот лидер Никола Груевски вечерва им ја рецитираше својата нова ера на членовите  и поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ во салата „Борис Трајковски“. Ним пак, како да им е доволно од неговата стара ера, па уште една би им дошла премногу. По…

0.0000000000000

Заев: Отвореното прашање за името со Грција и по 25 години од приемот во ОН предизвикува последици


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-09-2017.

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, се обрати пред Генералното собрание на Обединетите Нации и кажа дека Македонија и четврт век по приемот во ОН се уште има отворено прашање за името со Грција што предизвикува последици за земјата. Тој…

0.0000000000000

Груевски: Да шириме позитивна енергија, не се откажувајте од луѓето на кои им верувате


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-09-2017.

Субвенции, автопатишта, социјална политика, пензии, сиромаштија, плати, образование, штедење енергија, нови закони, гасни електрани, ветерници. Повеќе од еден час лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски го презентираше документот „Новата ера“ со планови за наредната декада за Македонија. Најавувам жестока борба против…

0.0000000000000

Се испразни салата додека говореше Груевски


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-09-2017.

Додека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, го презентираше документот „Новата ера“ симпатизерите и членовите на партијата ја напуштија салата „Борис Трајковски“. Груевски долго време говореше за економијата, презентираше програма која се однесува на парламентарни избори со најави за намалување на…

0.0000000000000

Заев се обрати на Генералното собрание на ОН: Можеме да постигнеме резултати само ако сме обединети


Оригинален напис: Фокус на 22-09-2017.

Премиерот на Македонија, Зоран Заев се обрати на Генералното собрание на Обединетите нации од каде што истакна дека владата што тој ја предводи е посветена на демократијата, човековите права и владеењето на правото. – Демократијата мора да биде водена од…

0.0000000000000

Груевски во новата ера: Нашиот напор е правда за сите


Оригинален напис: Фокус на 22-09-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва на конвенцијата за претставување на кандидатите за градоначалници со слоганот „Новата ера почнува“, претстави и документ, односно негова визија за Македонија. -Денес започнува новото движење кое ќе ја донесе новата ера за Македоднија. Ера…

0.0000000000000

Груевски во новата ера: Нашиот напор е правда за сите


Оригинален напис: Фокус на 22-09-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва на конвенцијата за претставување на кандидатите за градоначалници со слоганот „Новата ера почнува“, претстави и документ, односно негова визија за Македонија. -Денес започнува новото движење кое ќе ја донесе новата ера за Македоднија. Ера…

0.0000000000000

Трајановски: Делата говорат за мојата транспарентност, секогаш сум отворен за граѓаните


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-09-2017.

Реализиравме голем број проекти во овие 2 мандати, докажавме дека ветеното може да се исполни, изјави пред своите сопартијци и членови на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски. -Скопје беше град на мали стари булевари, метеж, нехигиена, недоволен број…

0.0000000000000

Груевски ќе ја трансформира ВМРО-ДПМНЕ од конзервативна партија во граѓанска десница


Оригинален напис: Фокус на 22-09-2017.

Со стариот лидер ВМРО-ДПМНЕ најави почеток на нова ера. Никола Груевски во обраќањето на вечерашната партиска конвенција најави и промена на карактерот на ВМРО-ДПМНЕ и нејзино доближување до центарот. -Време е за нов пристап, новата ера почнува. ВМРО-ДПМНЕ беше конзервативна…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock