adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Кога бакнежот не е само бакнеж


Оригинален напис: okno.mk/statii на 21-09-2017.

Кога станува збор за истополови двојки бакнежот се доживува како провокација. Кога бакнежот престана да биде бакнеж? повеќе…

0.0000000000000

Кога бакнежот не е само бакнеж


Оригинален напис: okno.mk/statii на 21-09-2017.

Кога станува збор за истополови двојки бакнежот се доживува како провокација. Кога бакнежот престана да биде бакнеж? повеќе…

0.0000000000000

Портрети на жени во мигот на оргазам


Оригинален напис: okno.mk/statii на 21-09-2017.

Провокативна серија на литванскиот фотограф Албертас Поцеј, кој фотографирал петнаесет жени во мигот додека имаат оргазам. повеќе…

0.0000000000000

АРХИВА Зошто Заев не им отвора врата на олигарсите?


Оригинален напис: Фокус на 21-09-2017.

Текстот е објавен на 06.11 2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1048 Факт е оти олигарсите, создадени во времето на болната транзиција, шампиони на СДСМ на Црвенковски, многу одамна предат како мачиња во скутот на Фамилијата. Заев неодамна отворено…

0.0000000000000

Премиерот Заев утре ќе се обрати пред Генералното собрание на ОН


Оригинален напис: Македонија – А1он на 21-09-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев утре ќе се обрати пред Генералното собрание на Обединетите Нации во Њујорк и ќе се сретне со генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш. Делегацијата предводена од премиерот Заев и министерот за надворешни…

0.0000000000000

Приватен авион се урна на аеродромот во Истанбул


Оригинален напис: Фокус на 21-09-2017.

Пилотот загина, а две лица се повредени откако приватен авион се урна на главниот аеродром во Истанбул. Авионот се урнал, по што се запалил. Пожарникарите го изгаснале пожарот, по што две писти од аеродромот се затворени. Авионот требало да лета…

0.0000000000000

Заев на средба со премиерот на Белгија: Со право очекуваме неусловена препорака од ЕУ


Оригинален напис: Фокус на 21-09-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, се сретна со премиерот на Кралството Белгија, Чарлс Мишел. Белгискиот премиер го честиташе изборот на премиерот Заев за претседател на Владата на Република Македонија и го поздрави, како што рече, лидерството, што…

0.0000000000000

АВМУ: Известувањето на „ТВ Нова“ и на „Алфа“ укажува на поврзаност на уредувачките политики


Оригинален напис: Meta.mk на 21-09-2017.

Повеќето телевизии и радија се придржуваат кон професионалните стандарди, покажува четвртиот десетдневен извештај на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) од мониторингот на медиумското известување за локалните избори, во периодот од 6 до 15 септември. Сепак, велат од…

0.0000000000000

Адвокатот на Села: Лицемерие е изјавата на Груевски дека жали за тепањето на Зијадин


Оригинален напис: Фокус на 21-09-2017.

Две лица се осомничени и се во притвор, а предметот се уште е во истражна постапка, рече адвокатот на Зијадин Села, Абидин Абдули во вечерашното гостување на Телевизија 24. Тој рече дека вчерашната изјава на Никола Груевски дека жали за…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Средба на Заев со белгискиот премиер Мишел: Реформски определената влада придонесува кон евро-атлантските интеграции


Оригинален напис: Македонија – А1он на 21-09-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, се сретна со премиерот на Кралството Белгија, Чарлс Мишел. Белгискиот премиер го честиташе изборот на премиерот Заев за претседател на Владата на Република Македонија и го поздрави, како што рече, лидерството, што…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock