adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Груевски им го цитираше Ганди на кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Фокус на 16-09-2017.

„Бидете промената која сакате да ја видите“, со овој цитат на Ганди, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ им се обрати на кандидатите за градоначалници на опозициската партија на денешната политичка акадамија во хотелот „Мериот“ на тема „Јакнење на демократијата на локално ниво“,…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Владата сака да ја покрие својата неспособност со апсурдни прес-конференции


Оригинален напис: Meta.mk на 16-09-2017.

Владата и СДСМ не можат да ја покријат својата неспособност со апсурдни прес-конференции на кои изнесуваат невистинити бројки и податоци, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција на портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски. – Ставиле се на куп, и за промоција…

0.0000000000000

Пронајдено девојчето од Неготино


Оригинален напис: Фокус на 16-09-2017.

Пронајдено девојчето од Неготино Петнаесет годишното девојче од Неготино, по кое што денес трагаше целиот град, е пронајдено. ,,Лора е во општа добра состојба, моментално се наоѓа во ЈЗУ Неготино, каде прима инфузија. Семејството е покрај неа. Сакаме да се…

0.0000000000000

Таравари за „Фокус“: 100% ќе бидам градоначалник!


Оригинален напис: Фокус на 16-09-2017.

Министерот за здравство, Арбен Таравари кој е и кандидат за градоначалник на Гостивар, запрашан за коментар за вчерашната изјава зна премиерот Зоран Заев дека доколку не стане градоначалник, ќе во врати во Владата, кусо изјави: „100% ќе бидам градоначаник!“ Премиерот…

0.0000000000000

Тајфунот Доксури го погоди Виетнам, осум загинати


Оригинален напис: Meta.mk на 16-09-2017.

Разорниот тајфун Доксури го погоди средишниот дел на Виетнам, каде осум лица загинале, а четири се повредени, пренесува ХРТ. На брегот на Виетнам ветерот дувал со брзина од 135 километри на час. Повеќе од еден милион луѓе останале без струја,…

0.0000000000000

Тајфунот Доксури го погоди Виетнам, осум загинати


Оригинален напис: Meta.mk на 16-09-2017.

Разорниот тајфун Доксури го погоди средишниот дел на Виетнам, каде осум лица загинале, а четири се повредени, пренесува ХРТ. На брегот на Виетнам ветерот дувал со брзина од 135 километри на час. Повеќе од еден милион луѓе останале без струја,…

0.0000000000000

Исчезна девојче во Неготино


Оригинален напис: Фокус на 16-09-2017.

Исчезна петнаесет годишно девојче од Неготино. Лора Ставровска, денес излегла од својот дом во 11 часот, облечена во розеви кратки летни пиџами, и и се губи секаков траг. ,,Лора е ученик на генерацијата, одговорно и добро дете. Апелираме до сите…

0.0000000000000

ДИК ги распредели рекламните паноа и билборди на партиите за локалните избори


Оригинален напис: Meta.mk на 16-09-2017.

Државната изборна комисија (ДИК) денеска со жрепка ги распредели локациите на паноата и на билбордите за политичко рекламирање понудени од фирмите што стопанисуваат со нив, за потребите на партиите за претстојните локални избори. Распределбата на локациите на рекламните паноа и…

0.0000000000000

Крводарителска акција по повод Денот на општина Ѓорче Петров


Оригинален напис: Македонија – А1он на 16-09-2017.

Традиционално, по повод 20 Септември, Денот на општина Ѓорче Петров, ѓорчепетровци денеска даруваа крв во крводарителската акција организирана од општината во соработка со Црвениот крст на град Скопје и Институтот за трансфузиона медицина. Во периодот од 10 до 17 часот…

0.0000000000000

Драгана Евтимова – Минијатура


Оригинален напис: #100TPC – Macedonia на 16-09-2017.

(или мала минијатурна скица) не е доволно да се потисне во себеси .. доволно е да се потисне далечното време во кое имало несреќи .. * * * Посакувам времепловот на мојот часовник да го отчува точното време на мојата…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock