adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

ВМРО-ДПМНЕ: Додека војниците чекаат нова опрема, Шекеринска троши 5.000 евра на грицки


Оригинален напис: Фокус на 14-09-2017.

Набавки на лешници и фрлање пари за вработување на партиските послушници, наместо подигнување на стандардот на вработените во одбраната и брзиот влез во НАТО кој го ветуваа, вратија од ВМРО-ДПМНЕ на пресот на министерката за одбрана Радмила Шекеринска. – Ова…

0.0000000000000

Шекеринска: Припадник на АРМ учесник во „крвавиот четврток“ пратен во Авганистан


Оригинален напис: Фокус на 14-09-2017.

Еден од припадниците на АРМ кој бил снимен од камерите како учесник во крвавиот настан, од своите надлежни бил пратен на служба во Авганистан, открива министерката за одбрана Радмила Шекеринска во својот отчет од првите 100 дена на Владата. Таа…

0.0000000000000

Вардар лошо почна во Лига Европа, загуби 0-5 од Зенит


Оригинален напис: Фокус на 14-09-2017.

Македонскиот шамион Вардар нема по добро да го памети своето деби во групната фаза од Лига Европа. Вечерва на домашен терен беше поразен од руски Зенит со резултат 0-5. Со три гола во првото полувреме, тимот на Роберто Манчини го…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Додека војниците чекаат нова опрема, Шекеринска троши 5.000 евра на грицки


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-09-2017.

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на министерката за одбрана Радмила Шекеринска. „Набавки на лешници и фрлање пари за вработување на партиските послушници, наместо подигнување на стандардот на вработените во одбраната и брзиот влез во НАТО кој го ветуваа.…

0.0000000000000

Соколов кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Делчево, Атанасов за Берово


Оригинален напис: Фокус на 14-09-2017.

Опозициската ВМРРО-ДПМНЕ финишира со листите за кандидати за градоначалници, па така во Делчево за градоначалничката фотеља ќе се бори Иван Соколов, додека во Берово Никола Атанасов, кој е актуелен претседател на Општинскиот комитет во партијата. ВМРО-ДПМНЕ во текот на денешниот…

0.0000000000000

Екс кошаркарот Дејан Јовановски ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за Центар


Оригинален напис: Фокус на 14-09-2017.

Поранешниот кошаркар и репрезентативец на Македонија, Дејан Јовановски, ќе биде кандидат за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ, потврдија за Фокус извори од ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ во текот на денешниот ден објави свои кандидати за повеќе од 40 општини. Денеска на…

0.0000000000000

Кошаркарот Дејан Јовановски во дресот на ВМРО-ДПМНЕ за Центар


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-09-2017.

Поранешниот македонски кошаркарски репрезентативец Дејан Јовановски ќе биде кандидат за градоначалник на Општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ ги објави скоро сите кандидати за градоначалници за престојните избори, но до последен момент го чуваше во тајност името на кандидатот за Општина…

0.0000000000000

Анкета: СДСМ води со 3,4 отсто пред ВМРО-ДПМНЕ, Заев со 6,5 отсто пред Груевски


Оригинален напис: Meta.mk на 14-09-2017.

Премиерот Зоран Заев и лидер на СДСМ е со поголема доверба кај граѓаните од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, покажува вториот дел од анкетата спроведена од Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) и од телевизијата „Телма“, која беше презентирана вечерва.…

0.0000000000000

Груевски потпиша коалиција со 17 партии и најави победа на локалните избори


Оригинален напис: Фокус на 14-09-2017.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска со коалиционите партнери потпиша декларација за соработка на локалните избори. Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ сега брои 17 партии, што е за четири помалку од предвремените парламентарни избори. -Денес одлучно застануваме заеднички, за на граѓаните…

0.0000000000000

Заев оствари средба со Партијата на Македонците во Србијa


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-09-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, прими делегација на Партијата на Македонците во Србија, предводена од претседателот на партијата Горан Илиевски, во придружба на основачот на оваа партија д-р Драган Доневски. Гостите покажаа интерес непосредно од премиерот Заев…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock