adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

На полноќ пратениците ја отфрлија интерпелацијата за Димитров


Оригинален напис: Фокус на 11-09-2017.

Со 43 гласа „за“, 56 гласа против и ниту еден воздржан, пратениците вечерва на полноќ ја отфрлија интерпелацијата за министерот за надворешни работи Никола Димитров поднесена од пратениците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Собраниската расправа почна попладнево, со интерпелацијата за министерот за …

0.0000000000000

Собранието ја отфрли интерпелацијата за министерот за надворешни работи Димитров


Оригинален напис: Meta.mk на 11-09-2017.

Собранието денеска со 43 гласа „за“, 56 гласа против и ниту еден воздржан ја отфрли интерпелацијата за министерот за надворешни работи Никола Димитров поднесена од пратениците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ кои го обвинија Димитров за кариеризам. Претседателот на Собранието следната седница…

0.0000000000000

0.0000000000000

Господине Заев, час поскоро видете ги и ќелиите во Шутка


Оригинален напис: okno.mk/statii на 11-09-2017.

Ви сугерирам час поскоро да ги видите и ќелиите во притворот во Шутка. Да Ви ги отворат вратите од Ц-14, Ц-19, Ц-28. Оти таму, Ве уверувам, е полошо од каде и да е. повеќе…

0.0000000000000

Перо Антиќ се врати во Црвена Звезда


Оригинален напис: Фокус на 11-09-2017.

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ направи трансфер во Црвена Звезда и го напушти актуелниот европски првак Фенербахче. Ова е враќање на Антиќ во клубот во кој играше пред десет години, односно од 2005 до 2007 година. На сајотот на Црвена Звезда…

0.0000000000000

Народниот правобранител утврди дискриминација во учебникот „Граѓанско образование”


Оригинален напис: okno.mk/statii на 11-09-2017.

Бараме од Министерството за образование и наука да ја вклучи Мрежата за заштита од дискриминација во процесите на ревизија на учебниците и наставните содржини. повеќе…

0.0000000000000

Партија на пензионерите: Зошто Владата на ДПМНЕ немаше предвидено пари во Буџетот за покачување на пензиите?


Оригинален напис: Фокус на 11-09-2017.

Партијата на обединети пензионери и граѓани на Македонија преку соопштение праша зошто Владата на ВМРО-ДПМНЕ не предвидела средства за покачување на пензиите во основниот Буџет за 2017 година. -ВМРО-ДПМНЕ, во недостиг на реални политики кои се во интерес на пензионерите…

0.0000000000000

Пет возила оштетени од невремето во Полошко


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-09-2017.

Пет патнички моторни возила од кои четири во Тетово и едно во Гостивар се оштетени како последица на невремето проследено со силен ветер и пороен дожд што доцна попладнево го зафати полошкиот регион, информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.…

0.0000000000000

0.0000000000000

Заев на средба со претставници од Нотарската комора: Ја поздравувам иницијативата за дебата за изнаоѓање најдобро решение


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-09-2017.

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, и од министерката за образование, Рената Десковска, денеска оствари работна средба со претставници од Нотарската комора на Македонија. Претставниците на комората укажаа на нивните забелешки на постоечкиот Закон за…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock