adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Марко го засени пресот на Заев, вели Груевски кој го прими момчето што се онесвести


Оригинален напис: Фокус на 05-09-2017.

„Марко беше во право дека успеал да го засени пресот на Заев пласиран кај некои провладини медиуми за 100 дена влада каде што не слушнавме ниту еден проект. На прес конференцијата не приметив, но потоа лично се уверив, вистинскиот борец,…

0.0000000000000

Груевски: Марко го засени пресот на Заев каде не слушнавме ниту еден проект


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-09-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва на својата Фејсбук страна објави фотографија со момчето на кое му се слоши додека стоеше на прес конференцијата на Никола Груевски. -Марко беше во право дека успеал да го засени пресот на Заев пласиран кај некои…

0.0000000000000

АРХИВА Пивковски: Стравувам дека Субрата Рој може да биде втор Моше Баум


Оригинален напис: Фокус на 05-09-2017.

Текстот е објавен на 26 август, 2013 година во неделникот „Фокус“ во бројот 934 Пишувала Ирена МУЛАЧКА „Тие што зло мислат и зло прават, нашиот народ вели зло ги снаоѓа, кога-тогаш! Ако не сега, до седмо колено зло ќе ги…

0.0000000000000

Ниту збор од Груевски за онесвестеното момче, продолжува со промовирачки статуси на Фејсбук


Оригинален напис: Фокус на 05-09-2017.

Засега нема реакција од ВМРО-ДПМНЕ и нивниот лидер Никола Груевски за инцидентот што се случи за време на неговата прес конференција кога момче кое стоеше зад него падна и се онесвести. Притоа, никој од останатите кои стоеја зад Груевски не…

0.0000000000000

Нов пат до Липковското езеро


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-09-2017.

Министерот за локална самоуправа Сухејил Фазлиу денеска присуствуваше на пуштањето на асфалтираниот патен правец кон Липковското Езеро, во должината од над 1.700 метри. Како што соопшти Министерството за локална самоуправа, на пуштањето на патот присуствуваа и министерот Садула Дураку, претставниците…

0.0000000000000

Нов пат до Липковското езеро


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-09-2017.

Министерот за локална самоуправа Сухејил Фазлиу денеска присуствуваше на пуштањето на асфалтираниот патен правец кон Липковското Езеро, во должината од над 1.700 метри. Како што соопшти Министерството за локална самоуправа, на пуштањето на патот присуствуваа и министерот Садула Дураку, претставниците…

0.0000000000000

Владата усвои Декларација за слободни и фер избори и препораки за администрацијата


Оригинален напис: Meta.mk на 05-09-2017.

Владата на денешната седница ја усвои Декларацијата за слободни и фер избори, како темелна вредност која произлегува од членот 22 од Уставот на Република Македонија, според кој, секој полнолетен граѓанин има избирачко право кое е еднакво, општо и непосредно, кое…

0.0000000000000

Путин ќе ги тужи САД


Оригинален напис: Meta.mk на 05-09-2017.

Рускиот претседател, Владимир Путин му наложил на Министерството за надворешни работи да ја тужи американската администрација поради запленувањето на имотот на руските дипломатски претставништва во САД, соопшти портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Путин претходно најави дека ќе наложи преземање правни…

0.0000000000000

Новинарите бесплатно ќе добиваат информации од Централниот регистар и од Катастарот


Оригинален напис: Meta.mk на 05-09-2017.

Владата на денешната седница ја усвоија изјавата за изразување силна политичка волја и поддршка на владата и на нејзините институции за континуирана примена на етичкиот кодекс за медиумско известување, како за силно охрабрување на примената и почитувањето на системот за…

0.0000000000000

Шекеринска меѓу македонските војници во касарната Церкље


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-09-2017.

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска попладнево ги посети македонските војници во касарната Церкље во Словенија, кои се дел од обуката за противвоздушна одбрана заедно со нивните словенечки колеги. Како што соопшти Министерството за одбрана, за време на посетата на Шекеринска…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock