adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

Таравари ќе си поднесе оставка од министерската позиција по консултација со неговиот правен тим


Оригинален напис: Фокус на 04-09-2017.

Министерот за здравство Арбен Таравари вели дека оставка од министерската позиција ќе си поднесе во наредните неколку денови, откако најпрвин ќе се консултира со неговиот правен тим, истакна тој во анализата на „24Вести“. До таквата одлука дојде, откако партијата Алијанса…

0.0000000000000

Ало СДСМ, добри сте?


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-09-2017.

Mесецов кога навршуваат 100-те дена од владеењето на СДСМ, започнува кампањата за локални избори. Она што го гледам и ми се допаѓа и не ми се допаѓа, пишува професорката Гордана Попсимонова на нејзиниот Фејсбук профил. Ми се допаѓа и ја…

0.0000000000000

Ало СДСМ, добри сте?


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-09-2017.

Дечки од СДСМ, навивам за вас. Бидете на висина на мисијата и малку поткренете го погледот над вашиот партиски хоризонт. Битката со злото сѐ уште не е добиена. повеќе…

0.0000000000000

Пивковски, кој Груевски пред четири години го нарече ортак на Велија Рамковски, повторно независен кандидат за градоначалник на Могила


Оригинален напис: Фокус на 04-09-2017.

„И по цена на живот, продолжувам со кампањата“. Вака, во 2013 година независниот кандидат за градоначалник на битолска Могила, а сега актуелен прв човек Стево Пивковски директно му се спротистави на екс премиерот Никола Груевски, кој на еден од митинзите…

0.0000000000000

Компаративен идиотизам


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-09-2017.

На што би личело кога само ние би имале наше „Скопје 2014“ и само нам светот да ни се смее, а албанскиот дел од популацијата да го нема „Плоштад Скендербег“? повеќе…

0.0000000000000

Жерновски ги доставил до ДИК потписите за независна кандидатура во Центар


Оригинален напис: Фокус на 04-09-2017.

Непосредно пред истекот на рокот за собирање на потписи за независни кандидатури за градоначалници и советници на полноќ, Државната изборна комисија евидентирала дека потребните потписи ги собрале 27 кандидати за градоначалници и 47 кандидати за носители на советнички листи низ…

0.0000000000000

Тарчуловски се уште не знае дали ќе биде кандидат за градоначалник на Кисела Вода


Оригинален напис: Фокус на 04-09-2017.

И покрај сите пишувања дека Јохан Тарчуловски ќе биде кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Кисела Вода, тој се уште не знае дали ќе биде кандидиран. „Фокус“ го контактираше Тарчуловски кој рече дека тој не поднел кандидатура на партискиот повик…

0.0000000000000

Димитров разговарал со Могерини: Не треба да се плашиме да разговараме за минатото, но не смееме да се дефокусираме од иднината


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-09-2017.

По разговорите со Виолета Булц, еврокомесар за мобилност и транспорт и МНР на Романија Теодор Малескану, шефот на македонската дипломатија Никола Димитров се сретна и со високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Федерика Могерини со која, како…

0.0000000000000

Мицковски до Рашковски: Со вакви евтини шибицарски финти мандатот на Владата ќе и биде уште пократок


Оригинален напис: Фокус на 04-09-2017.

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и екс директор на ЕЛЕМ, Христијан Мицкоски, негира дека тој го ангажирал адвокатот Дејан Костиќ додека бил во ЕЛЕМ. Му порача на генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, дека со „вакви евтини шибицарски финти на Владата…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock