adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Фото: Бејли и Пломп го славеле Денот на независноста на Кораб


Оригинален напис: Фокус на 03-09-2017.

„Прекрасен начин да се прослави 8 септември, македонскиот Ден на независноста, качувајќи се на највисокиот врв Кораб (2764 метри) со стотици македонски пријатели од планинарски клуб“,напиша амбасадорот на Холандија Воутер Пломп на својот фејсбук профил. Како што може да се…

0.0000000000000

Локални избори 2017 – за моето Скопје / 4


Оригинален напис: okno.mk/statii на 03-09-2017.

Селектирајте отпад. Тоа е многу важно! Избегнувајте пластика, одете со плетени торби на пазар. Пошик ќе ни биде градот. И барем малку ќе дишеме почист воздух. повеќе…

0.0000000000000

Богоев за Карпош: Ветувам победа во првиот изборен круг!


Оригинален напис: Фокус на 03-09-2017.

Карпош е моето секојдневие, мојата љубов, мојот живот…Во Карпош израснав, тука учев и го градев моето образование. Во оваа општина ги поминувам и најубавите години од мојот живот, а планирам уште многу да изодам. И тоа заедно со вас, порачува…

0.0000000000000

Ерата на гадење од Трамп


Оригинален напис: okno.mk/statii на 03-09-2017.

Опседнатоста со Трамп стана оправдание речиси за секоја вулгарност, како и прилика за претендентите за слава да се вклучат во чиновите на артифициелната побуна и извештачена храброст. повеќе…

0.0000000000000

Семинар: Правна природа на договорите за превоз и шпедиција


Оригинален напис: Правдико на 03-09-2017.

Еднодневен семинар: ПРАВНА ПРИРОДА НА ДОГОВОРИТЕ ЗА ПРЕВОЗ И ШПЕДИЦИЈА, ПРАВА И ОБВРСКИ НИЗ ПРИЗМАТА НА СУДСКАТА ПРАКСА И ВИДОВИ ДОКАЗИ 29.9.2017 година (петок) 10:00-14:30 часот Стопанска комора на Македонија, сала 1 на 5-ти кат Стопанската комора на Македонија организира…

0.0000000000000

Предложен е Закон за остварување право на пензија за работниците во рударството


Оригинален напис: Правдико на 03-09-2017.

Согласно Законот за пензиското и инвалидското осигурување  во Република Македонија се уредува правото од пензиско и инвалидско осигурување односно задолжителното пензиско и инвалидско осигурување, опфатот на осигуреници, правата кои се остваруваат од ова осигурување, матичната евиденција на осигурениците и корисниците…

0.0000000000000

Предложен е Закон за остварување право на пензија за работниците во рударството


Оригинален напис: Правдико на 03-09-2017.

Согласно Законот за пензиското и инвалидското осигурување  во Република Македонија се уредува правото од пензиско и инвалидско осигурување односно задолжителното пензиско и инвалидско осигурување, опфатот на осигуреници, правата кои се остваруваат од ова осигурување, матичната евиденција на осигурениците и корисниците…

0.0000000000000

АКН: Се укинува плаќањето за повторно поднесување на пријавата која претходно била одбиена


Оригинален напис: Правдико на 03-09-2017.

Агенцијата за катастар на недвижности Ве известува дека од 1.9.2017 година го менува начинот на постапување во предметите, за кои по претходно поднесена пријава била донесена потврда за одбивање на пријавата за запишување/промена заради нецелосност/некомплетност или несоодветност на податоците. Се…

0.0000000000000

Oд денес двосменско работење на шалтерите во централната управа на Царинската управа


Оригинален напис: Правдико на 03-09-2017.

Царинската управа на Република Македонија воведува двосменско работење на шалтерите во својата Централна управа, што ќе се применува од денес (01.09.2017 година), во согласност со Одлуката за утврдување распоред на работното време во Владата на Република Македонија, министерствата и другите…

0.0000000000000

Oд денес двосменско работење на шалтерите во централната управа на Царинската управа


Оригинален напис: Правдико на 03-09-2017.

Царинската управа на Република Македонија воведува двосменско работење на шалтерите во својата Централна управа, што ќе се применува од денес (01.09.2017 година), во согласност со Одлуката за утврдување распоред на работното време во Владата на Република Македонија, министерствата и другите…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock