adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

АРХИВА Луѓе од власта во Центар имаат имот вреден 500 милиони евра!


Оригинален напис: Фокус на 01-09-2017.

Текстот е објавен на 14 август, 2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1036 Разговараше: Љубиша АРСИЌ ФОКУС: Документацијата што ја има Општина Центар, односно градежниот инспекторат покажува дека новото партиско седиште на ВМРО-ДПМНЕ од првичните 1.600 квадрати се проширило…

0.0000000000000

Нема да се користат спорните учебници што ги учеа децата да бидат лојални на власта


Оригинален напис: Фокус на 01-09-2017.

Од Министерството за образование и наука прецизираат дека двата спорни учебника, кои досега се опфатени во процесот на ревизија, нема да бидат дел од наставната програма за новата учебна година, објави ТВ 24. „Двата учебници нема да се користат во…

0.0000000000000

Пожар на Родос, главниот град остана без струја


Оригинален напис: Meta.mk на 01-09-2017.

Повеќе од 20 пожарникари и доброволци го гаснат пожарот кој избувнал три километри од градот Родос, на истоимениот грчки остров. Поради пожарот, главниот град останал без струја. Нема информации за повредени лица, а причините за настанување на пожарот се уште…

0.0000000000000

Александар Наумовски гарантира победа во прв круг во Ѓорче Петров


Оригинален напис: Фокус на 01-09-2017.

Александар Наумовски ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Ѓорче Петров. Наумовски за „Фокус“ ја потврди официјалната кандидатура и најави победа во првиот круг. -СДСМ и коалиционите партнери ми укажаа голема чест за мојата повторна кандидатура за градоначалник…

0.0000000000000

Благој Бочварски е кандидат за градоначалник на Штип од редовите на СДСМ


Оригинален напис: Meta.mk на 01-09-2017.

Потпретседателот на СДСМ и пратеник во Собранието, Благој Бочварски е кандидат за градоначалник на Штип од редовите на оваа партија на претстојните локални избори на 15 октомври. Кандидатурата за градоначалник, Бочварски ја објави на неговиот фејсбук-профил. „Ќе бидам идниот градоначалник…

0.0000000000000

Михајлоски си замина од ТВ Нова и ја нарече „уште едно големо медиумско разочарување“


Оригинален напис: Фокус на 01-09-2017.

Новинарот Гоце Михајлоски денеска објави дека дал отказ од телевизија Нова поради повеќе причини – од концепциски, организациски, кадровски, па се до финансиски. Тој својата одлука ја образложи на Фејсбук и напиша дека верувал дека „може да се биде пристрасен,…

0.0000000000000

Ешерихија коли во водоводот на неколку гевгелиски села, 120 лица заразени


Оригинален напис: Meta.mk на 01-09-2017.

Околу 120 жителите од гевгелиските села Селемлија, Богородица и од Стојаково се заразиле од нечиста вода во која имало присуство на ешерихија коли како последица од фекaлно загадување, поради дефект на водоводната мрежа. Дел од овие лица биле задржани на…

0.0000000000000

Мониторингот на ААВМУ утврдил емитување „псевдовести“


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-09-2017.

Има општа медиумска тенденција уредувачките политики да бидат отворени за различни ставови во однос на тековните општествено-политички настани, состојби и теми, покажува вториот десетдневен извештај од мониторингот за медиумското известување за периодот од 17 до 26 минатиот месец од страна…

0.0000000000000

Груевски апелира до Владата да остане фокусирана на работите што биле во фокус на претходната власт


Оригинален напис: Фокус на 01-09-2017.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска при посета на населните места во Гази Баба ја критикуваше власта дека не биле посветена на економијата. -По намалувањето на просечната плата доаѓа и до намалување на економијата или поточно на индустриското производство за…

0.0000000000000

Не учеа денеска, ама ќе одат на училиште во сабота


Оригинален напис: Фокус на 01-09-2017.

Стартот на учебната година со одлука на Министерството за образование беше пролонгиран за 4 септември, односно понделник. Сепак, учениците денешниот ден, први септември, ќе го одработат во некои од наредните саботи. -Денот учениците ќе го одработат во утврдените саботите, учебната…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock