adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Заев: Митко Кожувчанка знае што го чека, тој не поддржа нас на минатите избори


Оригинален напис: Фокус на 30-09-2017.

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на митингот во Кавадарци изјави дека кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник, Митко Јанчев, сопственик на Кожувчанка, на минатите избори го поддржал СДСМ. -Кавадарци плаче за промени. Се е подготвено промени да се случат. Калкулираа, се…

0.0000000000000

Стојанче и Љубе на митингот на СДСМ во Кавадарци


Оригинален напис: Фокус на 30-09-2017.

Лидерите на Достоинство и Обединети за Македонија, Стојанче Ангелов и Љубе Бошкоски, присуствуваат на денешниот митинг на коалицијата предводена од СДСМ во Кавадарци. Тие го поддржуваат кандидатот на СДСМ за градоначалник на Кавадарцу Бетин Китев, кој ќе му се спротивстави…

0.0000000000000

Заев од Кавадарци: Ќе го изградиме винскиот пат


Оригинален напис: Македонија – А1он на 30-09-2017.

Ќе го изградиме винскиот пат кој ќе биде паралелна обиколница овде се до улицата „Дисанска”. Ќе бидат наредени објекти за дегустација на тиквешкото вино. Со тоа ќе се промовира производството и ќе се привлечат туристи. Ова го истакна лидерот на…

0.0000000000000

0.0000000000000

Димитриевски вети изградба на детски градинки во кумановската населба „Вера Которка“


Оригинален напис: Македонија – А1он на 30-09-2017.

Кандидатот за градоначалник од СДСМ за Куманово, Максим Димитриевски на вечерашната средба со жителите од населбата „Вера Которка“ вети урбанизирана и услужна општина за сите граѓани и еднаков развој за сите. Истакна дека ќе креира проекти за иднината на кумановци…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Темелковски: Иднината на младите во Кисела Вода ја креираме денес


Оригинален напис: Македонија – А1он на 30-09-2017.

„Што е најбитно и највредно, за едно општество? Од античко време Анистен рекол: онаа нација која не е способна да ги разликува способните од неспособните е осудена на пропаст. За успех мораме да создадеме еднакви шанси за сите и сите…

0.0000000000000

Шеќеринска: Треба да најдеме 100 милиони евра зашто ВМРО ги градеше автопатите без план!


Оригинален напис: Фокус на 30-09-2017.

Ќе градиме по план заради тоа што Македонија не може да се дозволи импровизации, порача министерката за одбрана и заменик-претседател на СДСМ, Радмила Шеќеринска, во обраќање пред жителите на Градско. -Куќа кога гради некој од вас, па ќе викне некој…

0.0000000000000

Велјановски: Нудиме развој и просперитет во економијата и заштита на животната средина во Тетово


Оригинален напис: Македонија – А1он на 30-09-2017.

Носителот на советничката листа за општина Тетово од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Велјановски на денешниот митинг во тој град истакна дека оваа земја ја искрено ја сакаат оние кои се вложуваат несебично секој ден за нејзино подобро утро, за напредок и просперитетна…

0.0000000000000

Амди ги повика Ромите да му останат лојални на ВМРО: Знам дека сте разочарани, ама на 15-ти ќе се развеселиме!


Оригинален напис: Фокус на 30-09-2017.

Сите Роми од Тетово и околината, заедно со мене и другите ромски политички партии треба да останат лојални на ВМРО-ДПМНЕ и со вас народот, порача Амди Бајрам на митингот на Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ДПМНЕ, во Тетово. -Разочарани…

0.0000000000000

Груевски: И во ова зло има нешто добро, народот може да направи разлика


Оригинален напис: Фокус на 30-09-2017.

Ако народот се прашуваше на изборите, ВМРО-ДПМНЕ со Коалицијата ќе беше на чело на владата, но овој пат се случи нешто друго и затоа сега живееме во помрачување,  рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од митингот во Тетово. -Ако бараме…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock