adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Јакимовски: Градинките во Карпош овој септември нема да работат во две смени


Оригинален напис: Фокус на 30-08-2017.

Градинките во Карпош овој септември нема да бидат во можност да работат во две сменипоради немањето соодветни услови и капацитети, информираат од Општината. – Не ни е јасно како замислувате да работи втора смена до 21:30 часот, затоа што секој…

0.0000000000000

АРХИВА Лекари во фамилијарна мисија: Менаџерите на болниците нишаат партиска врата за сто и една плата!


Оригинален напис: Фокус на 30-08-2017.

Текстот е објавен на 9 демекври, 2016 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1105 Пишува: Ирена МУЛАЧКА За време на изборната кампања, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски не прекина да води пропаганда дека претседателот на опозицискиот СДСМ, Зоран Заев сака…

0.0000000000000

Иванов им порача на младите лидери да не веруваат во црните сценарија


Оригинален напис: Фокус на 30-08-2017.

Заврши осмата Школа за млади лидери во Охрид која е во организација на Ѓорѓе Иванов. Претседателот вечерва на учесниците им ги додели сертификатите и им порача да не веруваат во црните сценарија. Иванов им рече на младите лидери да не…

0.0000000000000

АРХИВА „Таргет“ на Јанева контра „Пуч“ на Зврлевски: Дали Мијалков ќе лежи 5 години во затвор наместо Заев?


Оригинален напис: Фокус на 30-08-2017.

Текстот е објавен на 26 ноември, 2016 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1103 Кога во 2001 година, тогашниот опозициски лидер Бранко Црвенковски на прес-конференција ја откри аферата „Големото уво“, во која беа прислушувани стотина политичари, новинари и дипломати, тогашниот…

0.0000000000000

Иванов ги додели сертификатите на учесниците на 8. Школа за млади лидери


Оригинален напис: Македонија – А1он на 30-08-2017.

Пристигнавте на првата станица од ова патување, на школата наречена живот во 21 век. Се надевам дека вашите предавачи ви помогнаа да осознаете кои се предизвиците на ЕУ, што се случува во САД, што е позадината на успехот на Кина,…

0.0000000000000

Османи утре ќе му го претстави планот „3-6-9“ на Коѕиас


Оригинален напис: Meta.mk на 30-08-2017.

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕиас, утре ќе биде во официјална посета на Македонија на покана на министерот за надворешни работи, Никола Димитров. Од МНР велат дека посетата на Коѕиас е продолжение на дијалогот помеѓу двајцата министри, во…

0.0000000000000

Демократска странка од Србија на гости кај Заев


Оригинален напис: Фокус на 30-08-2017.

Премиерот Зоран Заев денеска прими делегација на Демократската странка (ДС) од Србија, предводена од претседателот на партијата Драган Шутановац. Гостите од Србија изразија задоволство од можноста да се сретнат со премиерот Заев, како и од приликата непосредно да посакаат честитки…

0.0000000000000

Османи очекува и ВМРО-ДПМНЕ да гласа за Законот за јазици


Оригинален напис: Фокус на 30-08-2017.

Вицепремиерот Бујар Османи денеска изјави дека очекува Законот за јазици да се најде на дневен ред околку 13 септември. -Законот е доставен до Собрание, нашите информации се дека ќе биде ставен на дневен ред некаде 13 септември и очекуваме брзо…

0.0000000000000

Советниците во Општина Штип гласале за распишување на референдум за мигрантите


Оригинален напис: Meta.mk на 30-08-2017.

Советот на Oпштина Штип, со 13 гласа „за“ денеска изгласал да почне постапка за распишување на референдум, на кој, граѓаните ќе се изјаснат за „Стратегијата за интеграција на бегалци и странци 2017-2027 година“. Советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ гласале „за“,…

0.0000000000000

Заев: Владата ќе продолжи со поддршката на програмите за контрола и превенција од ХИВ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 30-08-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска прими делегација од граѓанскиот сектор, застапувана од претставниците на организациите: „ХОПС“, „Х.Е.Р.А“, „Платформа за одржливост на сервисите за превенција и поддршка за ХИВ“, и „Заедно посилни“, кои во соработка со Министерството…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock