adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

ТВ 21: Горан Грујевски имал уште еден идентитет – Владимир Варелов!


Оригинален напис: Македонија – А1он на 26-08-2017.

Горан Грујевски кој точно еден месец е во бегство и за кого е издадена меѓународна потерница имал уште еден идентитет – Владимир Варелов, објави ТВ 21, повикувајќи се на извори во Министерството за внатрешни работи. Истите извори од полицијата за…

0.0000000000000

Лукаревска: Меѓу неплаќачите на данок има и медиуми


Оригинален напис: Фокус на 26-08-2017.

Основното јавно обвинителство води предистражна постапка во врска со компаниите што биле поштедени од обврската да плаќаат данок, а ние им стоиме на располагање за се што е потребно, изјави директоркта на Упрвата за јавни приходи, Сања Лукаревска, во интервју…

0.0000000000000

Почна Летната школа на Енергетската заедница во Охрид


Оригинален напис: Македонија – А1он на 26-08-2017.

Во Конгресниот центар во Охрид денеска официјално беше отворена втората летна школа на Енергетската заедница (EnC). Школата ќе трае до 2 септември, а ќе учествуваат 40 најуспешни учесници од 25 различни земји од Југоисточна Европа и од Европската унија, вклучително…

0.0000000000000

Горан Грујевски имал уште еден идентитет – Владимир Варелов


Оригинален напис: Фокус на 26-08-2017.

Поранешниот висок функционер во Министерството за внатрешни работи, Горан Грујевски, против кого е распишана меѓународна потерница, имал уште еден идентитет под името Владимир Варелов, објави телевизијата 21. Според извори на телевизијата, Интерпол е известен за ова име под кое се…

0.0000000000000

Таравари објави ужасни слики од штипската болница


Оригинален напис: Фокус на 26-08-2017.

Министерот за здравство, Арбен Таравари, на неговиот фејсбук профил објави слики штипската болница, кои сведоча за катастрофалните состојби во овој здравствен дом. „Нема потреба од демант за секојдневните пресови на опозицијата. Оваа е дел од тоа што ми оставивте од…

0.0000000000000

(ФОТО) Заврши самитот во Драч: Продлабочување на регионалната соработка ќе го унапреди економскиот квалитет на живот


Оригинален напис: Македонија – А1он на 26-08-2017.

Постои силна политичка волја за продлабочување на регионална соработка меѓу државите од Западен Балкан што ќе го унапреди економски квалитетот на живот на граѓаните и ќе придонесе кон евро-атлантските интеграции, сега треба да се преземат конкретни чекори за тоа да…

0.0000000000000

Груевски во струшко: Кога ќе се вратиме на власт, ќе ги завршиме проектите што ги започнавме


Оригинален напис: Фокус на 26-08-2017.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска посети неколку струшки села, каде се пофали дека многу проекти биле направени или започнати во негово време, но, истакна тој, не биле продолжени по доаѓањето на СДСМ па затоа ќе се завршат кога тој…

0.0000000000000

Беличанец нема пак да се кандидира во Кисела Вода, дали се отвора пат за Јохан?


Оригинален напис: Фокус на 26-08-2017.

Билјана Беличанец-Алексиќ, градоначалник на Кисела Вода, дефинитивно нема повторно да биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за уште градоначалнички мандат во оваа скопска општина на следните локални избори. -Ми недостасува актерството, така што не планирам да се кандидирам за втор мандат. Овие…

0.0000000000000

Македонски државјани повредени во сообраќајка кај Будимпешта


Оригинален напис: Meta.mk на 26-08-2017.

Пет македонски државјани се повредени во сообраќајна несреќа во близина на автопатот М5, во близина на Будимпешта, соопшти денеска портпаролот на бугарското Министерство за надворешни работи, Иван Димов, повикувајќи информации на бугарската амбасада во Будимпешта, која е во контакт со…

0.0000000000000

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock