adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Заев: Честитки до ФК Вардар за пласманот во Лига на Европа


Оригинален напис: Фокус на 24-08-2017.

Победата на Вардар против Фенербахче и историскиот пласман во фазата по групи од Лига Европа ги крена на нозе сите. Премиерот Зоран Заев, преку својот профил на Твитер и Фејсбук наведе дека ова е голем ден за фудбалска Македонија. „Вардар…

0.0000000000000

Заев до Бален: Во скоро време очекуваме датум за почеток на преговорите со ЕУ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 24-08-2017.

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со европратеникот Ханс ван Бален, претседател на Алијансата на либерали и демократи во Европа (АЛДЕ), кој посочил дека новата Влада во Македонија ја има поддршката од либералите и демократите во Европа, како и од…

0.0000000000000

Вардар го победи Фенербахче, ќе игра во групи во Лига Европа


Оригинален напис: Фокус на 24-08-2017.

Вардар славеше сред Истанбул со 1-2 на гостувањето кај Фенербахче, и со тоа, по победата од 2-0 на домашен терен во Скопје, нашиот шампион успешно ја мина последната пречка во квалификациите за пласман во групите од Лига Европа, со што…

0.0000000000000

Владата во Македонија ја има поддршката од либералите во Европа


Оригинален напис: Фокус на 24-08-2017.

Премиерот Зоран Заев попладнево оствари средба со европратеникот Ханс ван Бален, претседател на Алијансата на либерали и демократи во Европа. На средбата присуствувале и Емил Кирјас, генерален секретар на Либералната интернационала и претседателот на ЛДП, Горан Милевски. Европратеникот и претседател…

0.0000000000000

Павлопулос: Грција мора да го брани Кипар


Оригинален напис: Meta.mk на 24-08-2017.

Грција мора да го брани Кипар и неговиот суверенитет, изјави грчкиот претседател Прокопис Павлопуос. -Се што правиме за Кипар, не го правиме само за земјата туку затоа што таа е членка на Европска Унија – рече Павлопулос на вечера во…

0.0000000000000

Осуден македонскиот државјанин што го навредувал Ердоган


Оригинален напис: Фокус на 24-08-2017.

Во Скопје заврши судскиот процес што беше подигнат од страна на амбасадорката на Турција во Македонија, Тулин Еркал Кара, против лице со македонско и турско државјанство, Е.А., поради  упатени навреди на сметка на претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, јави…

0.0000000000000

Пукање во Чарлстон, напаѓачот се затворил во ресторан


Оригинален напис: Meta.mk на 24-08-2017.

Полицијата во Чарлстон соопшти дека во центарот на градот дошло до пукање и апелираше до граѓаните да се тргнат од таа област. Како што пренесуваат американските медиуми, полицијата упаднала во еден ресторан каде што напаѓачот најверојатно се затворил. Пукањата биле…

0.0000000000000

„Тврдокорни“ на 2 септември ќе протестираат против двојазичност и кампови за мигранти


Оригинален напис: Meta.mk на 24-08-2017.

Иницијативата „Тврдокорни“ преку нивната „Фејсбук“ страница повика на марш кој ќе се одржи на 2 септември во сабота, со почеток во 17 часот под мотото „Марш за аболиција на патриотите – Марш за будење на Македонскиот народ“. Според најавите, протестот…

0.0000000000000

По верижен судир во Грција мајка и ќерка во болница, Македонецот ќе се брани од слобода


Оригинален напис: Фокус на 24-08-2017.

Пуштен е да се брани од слобода Македонецот кој учествуваше во сообраќајната несреќа вчера во Грција, на патот од Солун кон Атина, во која загина мотоциклист на околу 40 години. По несреќата македонскиот државјанин беше приведен во полициска станица во…

0.0000000000000

Потона патнички брод во Бразил


Оригинален напис: Meta.mk на 24-08-2017.

Најмалку 22 лица загинаа, а десетина се исчезнати откако патнички брод потона во залив североисточно од бразилскиот град Сан Салавадор. Бродот со повеќе од 100 патници потона во Заливот на светците. Спасувачките екипи и правните бродови кои биле во близина…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock