adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

ВМРО-ДПМНЕ: Становите беа за раселени лица од косовскиот конфликт, а не за мигранти од Сирија


Оригинален напис: Фокус на 21-08-2017.

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, манипулира со дописи од Министерството за транспорт и врски од 2011 година, коишто првенствено се однесуваат за изградба на станови за социјално необезбедени лица, или лица кои се раселени во Република Македонија, а потекнуваат…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Становите беа за раселени лица од косовскиот конфликт, а не за мигранти од Сирија


Оригинален напис: Фокус на 21-08-2017.

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, манипулира со дописи од Министерството за транспорт и врски од 2011 година, коишто првенствено се однесуваат за изградба на станови за социјално необезбедени лица, или лица кои се раселени во Република Македонија, а потекнуваат…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Становите беа за раселени лица од косовскиот конфликт, а не за мигранти од Сирија


Оригинален напис: Фокус на 21-08-2017.

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, манипулира со дописи од Министерството за транспорт и врски од 2011 година, коишто првенствено се однесуваат за изградба на станови за социјално необезбедени лица, или лица кои се раселени во Република Македонија, а потекнуваат…

0.0000000000000

Центарци протестираа против урбанистичкиот хаос, тетовци против еколошката катастрофа


Оригинален напис: Фокус на 21-08-2017.

Жители на Центар и на Тетово денеска протестираа во матичните општини. Испровоцирани од трагичниот настан кога жена беше прегазена од противпожарно возило во Дебар Маало, дел од жителите на оваа населба протестираа против, како што порачаа, урбанистичкиот хаос, масовното издавање…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Дописот од МТСП од 2011 е за социјални станови за социјално необезбедени лица или лица раселени во Македонија


Оригинален напис: Македонија – А1он на 21-08-2017.

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на објавата на генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, дека Владата на ВМРО-ДПМНЕ планирала изградба на станови за бегалците уште во 2011. година. Тие пишуваат дека Владата на СДСМ и дел од медиумите се обидуваат…

0.0000000000000

Проверете дали ве има на Избирачкиот список


Оригинален напис: Правдико на 21-08-2017.

Избирачкиот список е јавна исправа и се води за целата територија на Република Македонија.  Врз основа на Избирачкиот список се спроведуваат изборите и референдумот на државно и локално ниво во Република Македонија. Право да избира има секој државјанин на Република…

0.0000000000000

Заштита на личните податоци и медиумите


Оригинален напис: Правдико на 21-08-2017.

Полето на човековите права и основни слободи бележи интензивен развој уште од 17тиот век, но сепак, доживува своевидна експанзија од крајот на Втората светска војна, во време кога разни меѓународни организации се трудат да го промовираат уважувањето и придржувањето до…

0.0000000000000

Се подготвуваат измени во Законот за лековите и медицинските средства


Оригинален напис: Правдико на 21-08-2017.

Со Законот за лековите и медицинските средства  е уреден паралелниот увоз на лековите и медицинските средства. Паралелен увоз на лекови врши веледрогерија која има одобрение за промет на големо со лекови и медицински средства и одобрение за делови од процесот…

0.0000000000000

Рашковски на Фејсбук објави документи според кои Владата на Груевски планирала изградба на станови за бегалци


Оригинален напис: Македонија – А1он на 21-08-2017.

Генералниот секретар на Владата на Република Македонија, Драги Рашковски на неговиот Фејсбук профил објави документи од Владата на ВМРО-ДПМНЕ од 2011. година во кои стои дека согласно „Стратегијата за интеграција на бегалци и странци во Република Македонија 2008-2015“ Владата планира…

0.0000000000000

Рашковски објави документи: Владата на Груевски планирала да гради станови за бегалците!


Оригинален напис: Фокус на 21-08-2017.

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ја обвинува актуелната влада на СДСМ дека сакала да гради станови за бегалците, претворувајќи ја Македонија од транзитна зона со држава-дестинација за овие луѓе, но, според документите што ги обави владиниот генерален секретар Драги Рашковски, тоа…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock