adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Дионис ја воодушеви публиката на „МакеДокс“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 20-08-2017.

Осмото издание на „МакеДокс“ го отвори долгометражниот документарен филм „Со љубов“, снимен по сценарио и во продукција на Атанас Георгиев, а во режија на Илија Цветковски. повеќе…

0.0000000000000

Актерите – предизвикувачи на неред во општеството


Оригинален напис: okno.mk/statii на 20-08-2017.

Актерот мириса на неволја, затоа го ставаат под контрола. Англискиот закон од 1572 налага да се бичуваат и со оган да им се дупне рскавицата на увото на „сите учители по мечување, скротувачи на мечки, обични актери…“ повеќе…

0.0000000000000

Еден од патниците во автобусот им подлегна на повредите


Оригинален напис: Македонија – А1он на 20-08-2017.

Миниатерството за здравство соопшти дека еден од патниците кои беа во автобусот им подлегна на повредите. Според министерството, на Универзитетската клиника за хируршки болести Св. Наум Охридски, се примени шест лица од кои само еден повозрасен маж е на интензивна…

0.0000000000000

Совет


Оригинален напис: okno.mk/statii на 20-08-2017.

Задолжително присуство на камери при влегувањето во обуварникот или во друг дел од гардероберот на оваа славна боркиња за идентитетот на македонскиот народ и неговите пари! повеќе…

0.0000000000000

Деветгодишното дете по автобуската несреќа кај Велес остана без рака


Оригинален напис: Фокус на 20-08-2017.

Деветгодишното дете кое беше во автобусот што вечерва се преврте кај Велес остана без рака, потврди за „Фокус“ министерот за здравство Арбен Таравари. Според нашите информации, детето е хоспитализирано на скопската Клиника за детска хирургија и е надвор од животна…

0.0000000000000

Промоција на романот „Род“ од Миљенко Јерговиќ


Оригинален напис: okno.mk/statii на 20-08-2017.

На 22 август (вторник) во кафе барот Ла Кања во Скопската чаршија со почеток од 21 часот ќе се одржи промоција на романот „Род“, издание на ИЛИ-ИЛИ, со гостување на авторот Миљенко Јерговиќ. повеќе…

0.0000000000000

Едно лице почина во автобуската несреќа, a 28 се хоспитализирани


Оригинален напис: Meta.mk на 20-08-2017.

Едно лице им подлегна на повредите, а 28 се хоспитализирани поради тешката сообраќајна несреќа која што се случи на патот Велес-Скопје, информираат од Министерство за здравство. На Универзитетската клиника за хируршки болести „Св Наум Охридски“, се примени шест лица, од…

0.0000000000000

Таравари: Почина еден од патниците во превртениот автобус кај Велес


Оригинален напис: Фокус на 20-08-2017.

Министерот за здравство Арбен Таравари на својот фејсбук профил објави дека е едно од патниците во превртениот автобус кај Велес починал и колку повредени во кои се болници се хоспитализирани.Неговото соопштение ви го пренесуваме во целост: Во врска со хоспитализираните…

0.0000000000000

Референдумот во Валандово е неуспешен


Оригинален напис: Meta.mk на 20-08-2017.

Референдумот за рудникот Казандол во Валандово не го исполни законскиот цензус за да биде успешен, информираа од иницијативата „Спас за Валандово“. На референдумот излегле да гласаат 4.700 гласачи, наместо потребните минимум 5.200 гласачи, односно цензусот за излезност на 51 отсто…

0.0000000000000

МНР: Персоналот на амбасадата на Србија повикан на консултации во Белград


Оригинален напис: Meta.mk на 20-08-2017.

Министерството за надворешни работи денеска добило нота од амбасадата на Република Србија во Скопје, во кое било известено дека персоналот на амбасадата е повикан на консултации во Белград, соопштуваат од МНР. „МНР на Република Македонија не е запознаено со причините…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock