adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Објавено видео од убиството на еден од терористите во шпанскиот град Камбрилс


Оригинален напис: Фокус на 18-08-2017.

Видео од убиството на еден од терористите што го извршија нападот во шпанскиот град Камбрилс е објавено на „Јутјуб“. Видеото го направил Британецот Фикрој Дејвис. Каталонската полиција потврди дека возачот на „комбето на смртта“, кој уби 13 луѓе во Барселона,…

0.0000000000000

Иванов не се поздрави со Шекеринска на одбележувањето на Денот на армијата


Оригинален напис: Фокус на 18-08-2017.

На свеченоста за одбележување на Денот на армијата на Република Македонија, се обратија претседателот Ѓорѓе Иванов и министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Претседателот се пожали дека Владата без негова дозвола ја ангажирала армијата и не се поздрави ниту со министерката,…

0.0000000000000

Иванов побара повеќе пари за АРМ, Шекеринска повика на брзо зачленување во НАТО


Оригинален напис: Meta.mk на 18-08-2017.

На воениот стадион во Градскиот парк во Скопје вечерва се одржа централната свеченост за одбележување на 25-годишнината од формирањето на Армијата на Република Македонија. На свеченоста, која почна со плотуни од артилерско оружје, се обратија претседателот Ѓорге Иванов и министерката…

0.0000000000000

Управниот суд не добил известување за одземениот имунитет на судиите


Оригинален напис: Фокус на 18-08-2017.

Управниот суд не добил никакво известување од Судскиот совет за одлуката за одземање на имунитетот на пет судии, вели во писмен одговор за ТВ21, претседателот на судот Бурим Сејдини. Тој вели дека според законот, судија не може кривично да одговара…

0.0000000000000

Отпуштен главниот стратег во Белата Куќа, Стив Бенон


Оригинален напис: Meta.mk на 18-08-2017.

Претседателот на САД Доналд Трамп, на виши владини претставници им соопштил дека донел одлука да го отпушти својот главен стратег, Стив Бенон, кој уште од првите денови на оваа администрацијата важеше за негов најконтроверзен советник, јави „Гласот на Америка“. Во…

0.0000000000000

Отпуштен главниот стратег во Белата Куќа, Стив Бенон


Оригинален напис: Meta.mk на 18-08-2017.

Претседателот на САД Доналд Трамп, на виши владини претставници им соопштил дека донел одлука да го отпушти својот главен стратег, Стив Бенон, кој уште од првите денови на оваа администрацијата важеше за негов најконтроверзен советник, јави „Гласот на Америка“. Во…

0.0000000000000

Десетина затруени лица во болница, јаделе во „Сендвичара 7“ во Карпош


Оригинален напис: Meta.mk на 18-08-2017.

Десетина лица се во болница откако, како што изјавиле се затруле со храна од познатата скопска сендвичарница „Сендвичара 7“ во Карпош, информира Министерството за здравство „До завршување на вонредниот надзор бројката на лица со стомачни тегоби, проливи, гадење, повраќање и…

0.0000000000000

Десетина затруени лица во болница, јаделе во „Сендвичара 7“ во Карпош


Оригинален напис: Meta.mk на 18-08-2017.

Десетина лица се во болница откако, како што изјавиле се затруле со храна од познатата скопска сендвичарница „Сендвичара 7“ во Карпош, информира Министерството за здравство „До завршување на вонредниот надзор бројката на лица со стомачни тегоби, проливи, гадење, повраќање и…

0.0000000000000

Напад и во Финска, двајца мртви


Оригинален напис: Фокус на 18-08-2017.

Попладнево се случил напад и во Финска, кога напаѓач со нож усмртил две лица, а ранил најмалку шест во југозападниот град Турку. Како што информираше финската полиција, напаѓачот е приведен откако му било пукано во нога. Турку е на југозападен…

0.0000000000000

Кавадарчани до градоначалникот Панов: Зошто не си ја слушаше жената?


Оригинален напис: Фокус на 18-08-2017.

Веста за затворската казна од шеесет дена за градоначалникот на Кавадарци, Александар Панов, за изборен поткуп, не престанува да ја бранува јавноста во Тиквешијата. Стана најспоменуваната тема во градот, но и на социјалните мрежи посветени на Кавадарци.   Тие се преполни…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock