adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Подемот на нелибералната демократија


Оригинален напис: okno.mk/statii на 16-08-2017.

Подемот на „нелибералните демократии“ во Европа е еден од најпогубните трендови на нашата ера. Таквите режими вообичаено се организирани околу лидерите кои ја концентрираат моќта во своите раце. повеќе…

0.0000000000000

Подемот на нелибералната демократија


Оригинален напис: okno.mk/statii на 16-08-2017.

Подемот на „нелибералните демократии“ во Европа е еден од најпогубните трендови на нашата ера. Таквите режими вообичаено се организирани околу лидерите кои ја концентрираат моќта во своите раце. повеќе…

0.0000000000000

Димовски: Џафери дрско и арогантно го крши законот со најавата дека утре ќе се гласа


Оригинален напис: Meta.mk на 16-08-2017.

Илија Димовски, кооординаторот на една од пратеничките групи на ВМРО-ДПМНЕ вели дека најавата на Џафери дека утре ќе се гласа за предлогот на Владата за разрешување на Зврлевски, е „дрско и арогантно кршење на законот, до сега невидено во Македонија“,…

0.0000000000000

По распитот Палевски вечерва го напушти СЈО


Оригинален напис: Фокус на 16-08-2017.

Скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски – Палчо беше на распит во Специјалното јавно обвинителство, пренесува Мета. Палевски, заедно со неговиот адвокат вечерва ги напуштија просториите на СЈО, по што кратко изјави дека станува збор за предистражна постапка. Палевски вчера беше приведен…

0.0000000000000

Љупчо Палевски беше на распит во СЈО, изјави дека станува збор за предистражна постапка


Оригинален напис: Meta.mk на 16-08-2017.

Скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски – Палчо беше на распит во Специјалното јавно обвинителство. Палевски, заедно со неговиот адвокат вечерва ги напуштија просториите на СЈО, по што кратко изјави дека станува збор за предистражна постапка. Палевски вчера беше приведен на барање…

0.0000000000000

Љупчо Палевски беше на распит во СЈО, изјави дека станува збор за предистражна постапка


Оригинален напис: Meta.mk на 16-08-2017.

Скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски – Палчо беше на распит во Специјалното јавно обвинителство. Палевски, заедно со неговиот адвокат вечерва ги напуштија просториите на СЈО, по што кратко изјави дека станува збор за предистражна постапка. Палевски вчера беше приведен на барање…

0.0000000000000

Утре Собранието ќе гласа за разрешување на Марко Зврлевски


Оригинален напис: Македонија – А1он на 16-08-2017.

За утре во 11 часот, претседателот на Собранието Талат Џафери го закажа продолжението на 6-та седница. По тринаесет дена маратонски дискусии  реплики и контрареплики на своите сопартијци,  ВМРО-ДПМНЕ се откажа  натамошна дебата и ја напушти салата со што се исцрпи…

0.0000000000000

Љупчо Палевски четири часа беше на распит во СЈО


Оригинален напис: Македонија – А1он на 16-08-2017.

По четири часа распит, бизнисменот Љупчо Палевски заедно со неговиот адвокат излегоа од специјалното јавно обвинителство, но не сакаа да коментираат за што станува збор, објави Макфакс. Палевски само кусо изјави дека станува збор за предистражна постапка. Тој вчера беше…

0.0000000000000

Џафери најави дека утре ќе се гласа за разрешување на Зврлевски


Оригинален напис: Meta.mk на 16-08-2017.

Претседателот на парламентот Талат Џафери најави дека утре ќе се гласа за предлогот на владата за разрешување на Јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлевски, откако попладнево пратениците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата повикувајќи се на писмото од Антикорупциската…

0.0000000000000

Џафери најави дека утре ќе се гласа за разрешување на Зврлевски


Оригинален напис: Meta.mk на 16-08-2017.

Претседателот на парламентот Талат Џафери најави дека утре ќе се гласа за предлогот на владата за разрешување на Јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлевски, откако попладнево пратениците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата повикувајќи се на писмото од Антикорупциската…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock