adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Полицијата го приведе Љупчо Палевски- Палчо по барање на СЈО


Оригинален напис: Meta.mk на 15-08-2017.

Скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски- Палчо вечерва е приведен по барање на Специјалното јавно обвинителство, објави „Телевизија 24“, повикувајќи се на извори од СЈО. Телевизијата јавува дека СЈО веќе води предистражна постапка против Палевски, а се шпекулира дека е приведен поради…

0.0000000000000

Љупчо Зиков се откажа од директорската функција во МЕПСО


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-08-2017.

До сите душегризници и лоши луге кои деновиве ревносно, како кутрето Рекс што го бранеше Тито на Сутјеска од бомбите на фашистичкиот окупатор, се нафрлија со своето тело врз Владата и еуфорично ја бранеа државата од мене (поради изборот во…

0.0000000000000

Љупчо Палевски приведен по барање на СЈО


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-08-2017.

Бизнисменот Љупчо Палевски вечерва е приведен во полициска станица. Неофицијално, барањето за приведување е од Специјалното јавно обвинителство кое води предистражна постапка за предмет кој засега не се соопштува.…

0.0000000000000

По барање на СЈО приведен Љупчо Палевски, поранешен функционер на СДСМ


Оригинален напис: Фокус на 15-08-2017.

По барање на СЈО вечерва е приведен Љупчо Палевски. Специјалното обвинителство води предистражна постапка за Палевски кој е поранешен функционер на СДСМ. Од МВР за „Фокус“ потврдија дека лицето Љ.П. вечерва било приведено поради отворена предистражна постапка. Неофицијално, постапката се…

0.0000000000000

Средба Заев-Бејли: Македонија може да смета на американска поддршка за членството во НАТО


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-08-2017.

На денешната средба претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и амбасадорот на САД во земјава, Џес Бејли, ги потврдија пораките пренесени на Самитот на земјите членки на Јадранската повелба одржан на почетокот на месецов во Подгорица, со кои…

0.0000000000000

Зиков се откажа од функцијата во МЕПСО и порача: Среден прст за сите што ме хејтаа!


Оригинален напис: Фокус на 15-08-2017.

Љупчо Зиков вечерва соопшти дека се откажува од понудената позиција финансов директор на МЕПСО поради сите, како што напиша, зли мисли, клетви и закани што ги добивал. -Затоа решив да ја вратам назад поканата и да се заблагодарам. Јас не…

0.0000000000000

Заев на средба со Бејли: Македонија може да смета на САД


Оригинален напис: Фокус на 15-08-2017.

Премиерот Зоран Заев денеска остварил средба со амбасадорот на САД, Џес Бејли. На средбата со амбасадорот Бејли,  биле реафирмирани пораките од билатералната средба на премиерот Заев со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, дека Република Македонија може да смета на поддршката…

0.0000000000000

Детската песничка „Ринге ринге раја“ има ужасно значење


Оригинален напис: okno.mk/statii на 15-08-2017.

Песната „Ринге ринге јаја“ во 17. век во Лондон се однесувала на чумата – опака болест која однела многу животи. Но, оваа песничка настанала многу порано. повеќе…

0.0000000000000

Заев-Бејли: Договорот со Бугарија ги зајакнува напорите на Македонија за побрз влез во ЕУ


Оригинален напис: Meta.mk на 15-08-2017.

Премиерот Зоран Заев и американскиот амбасадорот Џес Бејли денеска ги потврдија пораките пренесени на Самитот на земјите членки на Јадранската повелба одржан на почетокот на месецов во Подгорица, со кои се зацврстуваат евро-атланските перспективи на земјава, соопшти владината прес-служба. На…

0.0000000000000

Министерот испаѓа еден вид глинен гулаб кој добил пополнета листа на кадри


Оригинален напис: okno.mk/statii на 15-08-2017.

Вмровците со голи фотографии не успеаа морално да го разголат министерот за култура. Но, ако се продолжи со ваквото неодговорно и непрофесионално именување на луѓе во културата, ќе се разголи нешто друго. Имено, јас одбивам да верувам дека човек со…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock