adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Кој беше Дилавер Бојку – Леку


Оригинален напис: Фокус на 14-08-2017.

Дилавер Бојку – Леку, кој попладнево беше убиен со куршум во глава на неговата плажа во Струга е познат осуденик за нелегална проституција во селото Велешта, Струшко. Тој бил обвинет за пет кривични дела поврзани со организирана проституција, меѓу кои…

0.0000000000000

Угостителите тријат раце на пијани деца


Оригинален напис: Фокус на 14-08-2017.

Казните од околу 4.000 евра, казни за забрана за работа во период од еден месец, и целосна забрана за работа за повторување на делото, очигледно не можат да заплашат добар дел од угостителите, кои посебно во летниот период не прекинуваат…

0.0000000000000

АРХИВА Разговор со македонски лекари кои живеат и работат во Канада: Месечните плати во странство колку еден автомобил


Оригинален напис: Фокус на 14-08-2017.

Текстот е објавен во неделникот „Фокус“ во 2013 година Повикот на првиот човек во здравството, сите лекари од европските земји, Америка и Канада да се вратат на работа во македонските болници е вистинска манипулација со граѓаните, оценуваат дел од специјалистите…

0.0000000000000

Спилберг прогнозира Оскар за македонскиот филм „Со љубов“


Оригинален напис: Фокус на 14-08-2017.

Легендарниот Стивен Спилберг смета дека македонскиот документарен филм „Со љубов“  е најдобриот документарец кој го видел во последните години и заслужува да освои Оскар, пренесува „Docsinsights“. -Ве позиционира апсолутно во душата на главниот лик, вие не дознавате за деталите на…

0.0000000000000

Лешоски на Фејсбук: „Дарко, ќе ми изгориш! -Немат тато, ја су огнот“


Оригинален напис: Фокус на 14-08-2017.

По целата лавина коментари која се крена во јавноста по назначувањето на Дарко Лешоски за претседател на Управниот одбор на Струшките вечери на поезијата, денеска тој конечно излезе со реакција во негов стил, на Фејсбук. Постот е прилично долг, а…

0.0000000000000

0.0000000000000

САД ќе ја искористат својата моќ за да ја вратат демократијата во Венецуела, порача Пенс


Оригинален напис: Meta.mk на 14-08-2017.

Американскиот потпретседател Мајк Пенс порача дека САД ќе ја искористат својата економска и демократска моќ за да дојде до обновување на демократијата во Венецуела. – Претседателот (Доналд) Трамп многу јасно стави до знаење дека нема да стоиме настрана додека Венецуела…

0.0000000000000

8-ми Септември: Пациентот беше доведен во тешка здравствена состојба


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-08-2017.

Од градската болница “8-ми Спетември“ реагираат на написите во одредени медиуми за смртта на затвореникот кој беше пренесен во тешка здравствена сотојба. Во однос на обвинувањата на одредени медиуми повикуваме никој да не си поигрува со човечките животи и да…

0.0000000000000

0.0000000000000

Самсонеко


Оригинален напис: okno.mk/statii на 14-08-2017.

Под мостот меѓу Таор и Орешани еден човек излегуваше од водата. "Како си викаш, бе, чиче", го прашаа селаните. "Самсоненко…" "Мне завут Самсаненкам" рекол човекот. "Па, што правиш тука!?" "Излегувам од Вардар", им рекол и прашал кај е патот за…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock