adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Одбележана 16-годишнината од Рамковниот договор


Оригинален напис: Фокус на 13-08-2017.

Под покровителство на вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор и политички систем Хазби Лика и претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери вечерва во Скопје беше одбележана 16-годишнината од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор со кој се стави крај…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Таравари е убедливо најлошиот министер за здравство, затоа поднесова интерпелација


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-08-2017.

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на фејсбук статусот на министерот за здравство Арбен Таравари. „Министерот Таравари е платен од граѓаните за да ги решава нивните проблеми и да придонесе за подобро здравство. Добро е Таравари да е повеќе на работа…

0.0000000000000

Прилог кон интерпелацијата на Алаѓозовски


Оригинален напис: okno.mk/statii на 13-08-2017.

Тоа добронамерните и прогресивни луѓе го сфатија како своевиден театарски израз, како протест, некои како политичка провокација. повеќе…

0.0000000000000

Ангелов: Љубчо Георгиевски и без војна ќе им ги дадеше сите права на Албанците, мораме да се научиме да живееме со нив


Оригинален напис: Фокус на 13-08-2017.

Дали оваа војна и беше потребна на Македонија или не, праша генералот Стојанче Ангелов, кој денес положи цвеќе пред споменикот на паднатите борци во „Жена парк“. – Тогашната влада на Љубчо Георгиевски и без војна ќе им ги дадеше сите…

0.0000000000000

Одбележана 16-годишнината од потпишувањето на Охридскиот договор


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-08-2017.

Под покровителство на вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор и политички систем Хазби Лика и претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери вечерва во Скопје беше одбележана 16-годишнината од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор со кој се стави крај…

0.0000000000000

Дамјановски ќе бара поддршка за четврти градоначалнички мандат во Куманово


Оригинален напис: Фокус на 13-08-2017.

Актуелниот градски татко Зоран Дамјановски сака да се кандидира повторно за градоначалник на Куманово, па доколку ја добие партиската кандидатура за која верува дека ја заслужува би се тркал по рекорден четврти пат на локалните избори, објави во интервју за…

0.0000000000000

ЦУК: Пожарите во кризниот и други региони се локализирани и под контрола


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-08-2017.

Пожарите во кризниот и други региони во Македонија се локализирани и под контрола, информираат од Центарот за управување со кризи на РМ во извештајот за состојбата до 19 часот. Пожарот кај Јасеновска глава од страна на село Попадија е локализиран.…

0.0000000000000

Го гледав Alien: Covenant една недела


Оригинален напис: Crapwerk на 13-08-2017.

Озбилно. Испадна дека овој филмски еквивалент на запален контејнер полн со медицински отпад мораш тактички да го консумираш цели седум денови. Не дека сакав. Не дека сакав воопшто да го гледам, ете успешно го бојкотирав во кино, туку мислев ќе…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Колку и да се труди, Манчевски нема да најде 180 илјади административци


Оригинален напис: Meta.mk на 13-08-2017.

Колку и да се труди, Дамјан Манчевски не може да најде 180 илјади или некој друг имагинарен број на вработени во јавната администрација со кој упорно ја манипулира јавноста, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на министерот за…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Одговорност за пукањето на струмичката полиција мора да има и ќе има


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-08-2017.

„Одговорност за пукањето на струмичката полиција мора да има и ќе има. Оливер Спасовски залудно бега и се крие зад бледите партиски соопштенија. Струмичката полиција пукаше во две млади момчиња кои не беа вооружени. Јавноста чека одговор од Оливер Спасовски…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock