adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Џафери се премисли и ја откажа утрешната седница


Оригинален напис: Фокус на 12-08-2017.

Откако денеска претседателот на Собранието, Талат Џафери продолжението на седницата за разрешување на Марко Зврлевски го закажа за утре, по некое време на страницата на Собранието беше објавено дека за утре нема никакви активности. На страницата стои дека продолжението на…

0.0000000000000

Голем пожар над Кондово, паника во селото и евакуација


Оригинален напис: Фокус на 12-08-2017.

Големиот пожар кој вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово зафатил и неколку куќи, тврдат селаните кои екипата на САКАМДАКАЖАМ.МК ги затекна на клучката кај скопската обиколница. Влезот на Скопје од западната страна кон Ѓорче Петров е целиот во…

0.0000000000000

Гори шума кај Кондово


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-08-2017.

Запалена шума во близина на скопското село Кондово. Како што велат селаните пожарот бил во близина на обиколницата, а поради силниот ветар оганот со голема брзина ширел и кон селото. Според мештаните ситуацијата е сериозна, миризбата на чад и пепелта…

0.0000000000000

Поради годишнината од Рамковниот, Џафери ја презакажа седницата за в понеделник


Оригинален напис: Meta.mk на 12-08-2017.

Претседателот на Собранието, Талат Џафери се премисли и расправата за разрешувањето на државниот јавен обвинител, Марко Зврлевски, која требаше да продолжи утре, ја презакажа за в понеделник. На официјалната интернет-страница на Собранието стои дека за утре не се предвидени никакви…

0.0000000000000

Вистинските луѓе и места


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-08-2017.

А, бе кога младите и оние млади во срце интелектуалци од урбани револуционери се претворија во конзервативни чувари на вечниот оган на Струшките вечери на поезијата? повеќе…

0.0000000000000

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-08-2017.

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Локани врнежи од дожд со засилен ветер има на повеќе места, а врнежите се проследени и со електични…

0.0000000000000

ЦУК: Се уште активни неколку пожари во Македонија


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-08-2017.

Во пожарот на местото Фрлогоец (Женска планина) на Бистра Планина, гори сува трева, смрека и ниско стеблеста деградирана дабова шума. На терен се лица од Шумско стопанство „Лопушник“, а во гаснењето на пожарот делуваа и два авиони канадери на Дирекцијата…

0.0000000000000

ВМРО ДПМНЕ бараа да не работат утре, Џафери им врати – вие сте виновни


Оригинален напис: Фокус на 12-08-2017.

Собранието утре во 11 часот ќе ја продолжи маратонската расправа за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски. На барањето на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во недела да не работат, претседателот на Собранието Талат Џафери рече дека токму тие со бројните реплики…

0.0000000000000

Продолжува војната меѓу Митревски и МТСП


Оригинален напис: Фокус на 12-08-2017.

Живко Митревски кој се претставува како претседател на ССМ, денеска на уште една прес конференција рече дека неговата смена од претседателското место е незаконска постапка на Министерството за труд и социјална политика. На ова реагираше Министерството кое вели дека Митревски…

0.0000000000000

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-08-2017.

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници. Според првичните информации, како што…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock