adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Циркузот наречен Собрание продолжува утре напладне


Оригинален напис: Фокус на 11-08-2017.

Доцна вечерва е прекината собраниската седница за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски по хаотичниот ден во Собранието. Седницата ќе продолжи утре напладне. Денешниот ден беше исполнет со многу паузи кои беа барани од ВМРО-ДПМНЕ, како и со окупирање на…

0.0000000000000

По бурната и тензична расправија, Џафери закажа саботно продолжение на собраниската седница


Оригинален напис: Meta.mk на 11-08-2017.

Минута по 22 часот претседателот на Собранието Талат Џафери ја прекина 6-тата седница, на која се расправа за разрешување на Jавниот обвинител Марко Зврлевски, и го закажа следното нејзино продолжение за утре во 12 часот. За разлика од тензичната атмосфера…

0.0000000000000

Расправата за разрешувањето на Зврлевски ќе продолжи утре од 12 часот


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-08-2017.

Собраниската седница на која што се расправа за разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски ќе продолжи утре на пладне. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во меѓусебни реплики и контрареплики, оценија дека намерно се форсира оваа расправа во Собранието со цел, како што…

0.0000000000000

Седница на Државната изборна комисија


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-08-2017.

Државната изборна комисија (ДИК) вечерва одржува седница на која, меѓу останатото, треба да расправа за Предлог финансискиот план за распределба на средства за избори за членови на советите на општините и Советот на градот Скопје и за градоначалници на општините…

0.0000000000000

Продолжи расправата во Собранието за разрешувањето на Зврлевски


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-08-2017.

Во Собранието, вечерва, по истекот на едночасовната пауза на барање на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, продолжи расправата за разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Како и во претходниот дел од денешната седница, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во меѓусебни реплики и контрареплики,…

0.0000000000000

Разрешувањето на Зврлевски во ќорсокак: Нова едночасовна пауза


Оригинален напис: Фокус на 11-08-2017.

По барање на пратеникот Зоран Илиески од ВМРО-ДПМНЕ, спикерот Талат Џафери даде нова пауза од еден час на седницата за разрешување на Марко Зврлевски. Откако по истекот на претходната пауза продолжи седницата пратениците на ВМРО-ДПМНЕ веднаш побараа пауза од еден…

0.0000000000000

Извесно е дека Максим Димитриевски ќе биде кандидат за градоначалник на Куманово


Оригинален напис: Фокус на 11-08-2017.

Максим Димитриевски најверојатно ќе биде кандидатот на СДСМ за градоначалник на општина Куманово. Тој за „Фокус“ изјави дека се кандидирал во партиската процедура за избор на кандидати за градоначалници, а сега во тек се анкети и сондажи за тоа кој…

0.0000000000000

Собранието на раб на инцидент со опозициски турканици пред говорницата


Оригинален напис: Meta.mk на 11-08-2017.

Во собраниската сала страстите се вжештија по 19 часот, кога пратеници на ВМРО-ДПМНЕ се собраа околу говорницата спорејќи со претседателот на Собранието, при што во надвикување и метеж, Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ ја извлекол картичката на претседателот на Собранието, па…

0.0000000000000

Втора едночасовна пауза во Собранието


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-08-2017.

Претседателот на Собранието Талат Џафери вечерва вторпат прогласи едночасовна пауза на седницата на која се расправа за разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски, а на барање на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Илиески. Откако по истекот на претходната пауза продолжи…

0.0000000000000

Повторно хаос во Собрание: На Џафери му ја украле картичката, обезбедувње ја чуваше говорницата


Оригинален напис: Фокус на 11-08-2017.

Продолжува хаосот на собраниската седница за разрешување на Марко Зврлевски. По последната десетминутна пауза, спикерот Талат Џафери рече дека некој од пратениците се дрзнал да му ја земе картичката и затоа тој го повикал собраниското обезбедување, кое стоеше од двете…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock