adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Хоџиќ: Тоа што немам партиска книшка не беше проблем да станам заменик директор


Оригинален напис: Фокус на 10-08-2017.

Владата го назначи Џелал Хоџиќ за заменик-директор на Агенцијата за остварување на правата на заедниците под 20%. Тој на оваа функција доаѓа од граѓанскиот сектор. За „Фокус“ вели дека ја прифатил понудата од Владата со цел да придонесе за подобрување…

0.0000000000000

Трамп го нападна лидерот на републиканците во Сенатот поради „Обамакер“


Оригинален напис: Meta.mk на 10-08-2017.

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска остро го критикуваше лидерот на републиканците во Сенатот, Мич Меконел поради неуспехот во укинувањето на законот за здравствена заштита (Обамакер) и донесувањето на нов, јавуваат американските медиуми. Трамп го обвини Меконел дека е виновен…

0.0000000000000

Љупчо Јаневиќ, шеф на обезбедувањето на премиерот Заев


Оригинален напис: Фокус на 10-08-2017.

Љупчо Јаневиќ e началник на Единицата за обезбедување на Зоран Заев, откако тој седна на премиерското столче дознава „Фокус“ од неофицијални извори во МВР. Јаневиќ работи речиси 27 години во Министерството за внатрешни работи, во Одделот за заштита на определени…

0.0000000000000

Отворена активна зона во Гостивар


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-08-2017.

На пригодна свеченост, која се одржа вечерва, во градскиот парк во Гостивар, беше предадена во употреба осмата „Coca-Cola Активна зона. На отварањето, гостиварскиот градоначалник Невзат Бејта напомена дека ова катче ќе им биде од голема корист на граѓаните. – Гостиварци…

0.0000000000000

СДСМ: Партизацијата на државата беше главна одлика на ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Фокус на 10-08-2017.

Партизацијата на државата и злоупотребата на институциите беше главна одлика на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кое од Македонија направи партизирана и заробена држава, реагира СДСМ на денешните обвинувања од опозицијата. -Најочигледен пример за тоа беше партизацијата на Министерството за внатрешни работи…

0.0000000000000

ЕУ ги прошири санкциите кон Северна Кореја


Оригинален напис: Meta.mk на 10-08-2017.

Европската Унија денеска ги прошири сакнциите кон Северна Кореја додавјќи на „црната листа“ неколкумина севернокорејски функционери и фирми, јавуваат светските агенции. Ваквата одлука на ЕУ следи по заострувањето на реториката меѓу Северна Кореја и САД поради нуклеарните проби и тестирањата…

0.0000000000000

Алинејата 4, додадена во Изборниот законик во Пржино, го кочи разрешувањето на Зврлевски


Оригинален напис: Meta.mk на 10-08-2017.

Одредбата од членот 8-а од Изборниот законик, за која ВМРО-ДПМНЕ побара мислење од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) во врска со собраниската расправа за разрешувањето на држвниот јавнен обвинител, Марко Зврлевски, беше додадена во Изборниот законик во согласност…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ прави масакар во здравството и си го прави семејна фирма


Оригинален напис: Фокус на 10-08-2017.

СДСМ и министерот Таравари вршат масакар во македонското здравство, а од здравствените установи прават семејни фирми на неколку фамилии блиски до власта, обвинуваат денеска од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -СДСМ и Таравари ги ставаат здравствените установи под контрола на сопствениците на веледрогериите…

0.0000000000000

Делегација од премиерскиот кабинет положи цвеќе за загинатите кај Љуботенски бачила


Оригинален напис: Фокус на 10-08-2017.

Делегација од Кабинетот на премиерот, Зоран Заев, предводена од Цветанка Ласкова, денеска положи свежо цвеќе на споменикот во село Љубанци, во спомен на загинатите припадници на Армијата на Република Македонија кај месноста Љуботенски бачила во 2001 година. Свежо цвеќе било…

0.0000000000000

Верувај ми, ќе биде смешно!


Оригинален напис: okno.mk/statii на 10-08-2017.

Кога Господ го создавал човека, асистентот прашал: Толку? Господ: Додај му и мал прст на ногата. Асистентот: За што? Господ: За мебелот. Асистентот: Мебелот?! Господ: Верувај ми, ќе биде смешно!…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock