adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

Пожар му се заканува на манастирот „Трескавец“ кај Прилеп


Оригинален напис: Meta.mk на 09-08-2017.

Повеќе од 50 хектари со борова и нискостеблеста шума вечерва горат околу манастирот „Успение на Пресвета Богородица – Трескавец“ кај Прилеп, информираат од Општина Прилеп. „Пожарот избувнал околу 16 часот над новите градски гробишта и тој се шири со огромна…

0.0000000000000

Александар Петровски од Металург нов директор на С.Ц. Борис Трајковски


Оригинален напис: Фокус на 09-08-2017.

Александар Петровски е назначен за нов директор на Спортскиот центар Борис Трајковски. Тој е спортски работник и му беше помошник на Лино Червар во ракометниот клуб Металург. Петровски беше и шеф на стручниот штаб на Женскиот ракометен клуб Металург, а …

0.0000000000000

ГТЦ доби нов директор


Оригинален напис: Фокус на 09-08-2017.

Ѓоко Трајчевски е назначен за нов директор на Градскиот трговски центар Скопје. Тој на оваа функција доаѓа на местото наАго Абазовски. Трајчевски е дипломиран инженер, а пред да стане директор 18 години бил раководител на одделот за одржување на ГТЦ.…

0.0000000000000

Собранието работеше до 21:30, расправата за Зврлевски продолжува во петок


Оригинален напис: Фокус на 09-08-2017.

Откако спикерот Талат Џафери ја продолжи денешната седница за разрешување на Марко Зврлевски и по 18 часот, таа траеше до 21:30. Тогаш беше прекината, а нејзиното продолжување е закажано за во петок. И по 18 часот пратениците од ВМРО-ДПМНЕ продолжија…

0.0000000000000

Седницата за разрешувањето на Зврлевски ќе продолжи в петок, во 11 часот


Оригинален напис: Meta.mk на 09-08-2017.

Седмото продолжение на шестата седница на Собранието, на која се расправаше за разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски, по четири пати пауза, наместо во 18 часот, вечерва заврши во 21.30 часот. Нејзиното продолжение, собранискиот спикер Талат Џафери го најави за…

0.0000000000000

Собранието в петок ќе ја продолжи расправата за разрешување на Зврлевски


Оригинален напис: Македонија – А1он на 09-08-2017.

Собранието на Република Македонија и после 18 часот ја продолжи расправата за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски со серија реплики и контрареплики од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на обраќањето на нивната сопартијка Весна Пемова. Расправата ќе продолжи в петок.…

0.0000000000000

Велешката болница до гуша во долгови: Месечно се трошеле по 6.000 евра за вода!


Оригинален напис: Фокус на 09-08-2017.

ЈЗУ Општа Болница Велес завчера добила опомена пред исклучување поради неплатени сметки за вода, од страна на ЈКП ,,Дервен’’, за период од декември 2014 година, па се до јули 2017. Се работи за сума од 10.535.695,50 денари, односно околу 171.000…

0.0000000000000

Таксистите бараат законите да се прилагодат на реалните состојби со такси-превозот


Оригинален напис: Meta.mk на 09-08-2017.

Премиерот Зоран Заев, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески денеска се сретнале со претставници на Асоцијацијата на такси-превозници. Претставниците на асоцијацијата, во името на 53 такси-компании од Македонија, ги кажале проблемите со…

0.0000000000000

Премиерот ги прими таксистите на средба, бараат законски измени


Оригинален напис: Фокус на 09-08-2017.

Премиерот Зоран Заев заедно сo министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, денеска се сретна со претставници на Асоцијацијата на такси превозници. Претставниците на асоцијацијата, во името на 53 такси компании ги…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock