adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Реал Мадрид го освои Супер купот во Скопје – Манчестер Јунајтед поразен со 2:1


Оригинален напис: Meta.mk на 08-08-2017.

super kup

Екипата на Реал Мадрид вечерва во Скопје го освои Супер купот победувајќи го Манчестер Јунајтед со 2:1 на градскиот стадион „Филип Втори“ во Скопје.

„Кралевите“ по четврти пат ќе го однесат трофеј во Суперкуп во Мадрид.

Првото полувреме заврши со резултат 1:0 за „Кралевите“, откако Касемиро ја затресе мрежата на „црвените ѓаволите“ во 24 минута од натпреварот.

Реал Мадрид го зголеми водството на 2:0 во второто полувреме со голот со погодокот на Иско Аларкон во 52 минута.

„Црвените ѓаволи“ успеаја да намалат водството на „Реал Мадрид“ во 62 минута, со погодокот на Ромелу Лукаку, кој им надеж на своите навивачи на стадионот дека сепак не е се завршено и дека се уште има шанса да изедначат.

Сепак, играчите на Манчестер јунајтер и тоа што во текот на натпреварот почесто а имаа топката, сепак не успеаја своите фантастични акции да ги крунисаат со гол. За жал нивните обиди завршуваа со топка в рацете на Кејлор Навас.

Ѕвездата на Реал, Кристијано Роналдо влезе во игра дури во 83 минута и дополнително ја вжешти атмосферата на стадионот „Филип Втори“, но не успеа да постигне гол, ниту во 97 минута кога беше непрецизен при изведувањето на слободниот удар.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock