adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Каракамишева го изгуби спорот пред Управен суд против премиерот Заев


Оригинален напис: Фокус на 08-08-2017.

Професорката од Правниот факултет „Јустинијан Први“, Тања Каракамишева Јовановска, го изгуби спорот пред Управниот суд што го поведе против премиерот Зоран Заев, дознава НОВА ТВ од извори во судот. Каракамишева поднесе тужба против одлука на премиерот Заев донесена на седница…

0.0000000000000

(ФОТО) Заев во друштво на Колина го проследи мечот од Супер купот


Оригинален напис: Фокус на 08-08-2017.

Премиерот Зоран Заев беше на трибините на вечерашниот натпревар меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Тој во ложата седеше во близина на легендарниот поранешен фудбалски судија Пјерлуиџи Колина, па го искористи моментот да се фотографира со него. -Овие два дена…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Реал Мадрид го крена пехарот во Скопје!


Оригинален напис: Фокус на 08-08-2017.

Екипата на Реал Мадрид го совлада Манчестер Јунајтед на Филип Втори и во Скопје го подигна пехарот од УЕФА Супер купот. Крајсниот резултат беше 2-1 за шпанската екипа. Македонската публика доби шанса да го види и Кристијано Роналдо, кој влезе…

0.0000000000000

Реал Мадрид го освои Супер купот во Скопје – Манчестер Јунајтед поразен со 2:1


Оригинален напис: Meta.mk на 08-08-2017.

Екипата на Реал Мадрид вечерва во Скопје го освои Супер купот победувајќи го Манчестер Јунајтед со 2:1 на градскиот стадион „Филип Втори“ во Скопје. „Кралевите“ по четврти пат ќе го однесат трофеј во Суперкуп во Мадрид. Првото полувреме заврши со…

0.0000000000000

Реал Мадрид е шампион на УЕФА Супер купот, трофејот во нивни раце по четврти пат


Оригинален напис: Фокус на 08-08-2017.

Фудбалскиот клуб Реал Мадрид ги надигра „црвените ѓаволи“ на Манчастер Јунајтед, и со победа од 2:1 и по четврти пат е победник на УЕФА Супер купот. Во 24 минута падна и првиот гол, кога Касемиро убаво се снајде на асистенција…

0.0000000000000

(ФОТО) Наместо фудбал, на плоштад се гледаа реклами


Оригинален напис: Македонија – А1он на 08-08-2017.

Плоштадот „Македонија“ беше местото каде што се упатија фудбалските фанови во Скопје кои што не успеаја да набават билет за натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид и се надеваа дека на големиот видео бил ќе го следат натпреварот од…

0.0000000000000

(ФОТО) Кристијано Роналдо влезе во игра на Филип Втори


Оригинален напис: Фокус на 08-08-2017.

Најпопуларниот фудбалер од оние кои вечерва се на Филип Втори во Скопје, Кристијано Роналдо во 82 минута од натпреварот Реал Мадрид-Манчестер Јунајтед влезе во игра. Во моментов резултатот е 2-1 за тимот на Роналдо. Се игра 90 минута, а се…

0.0000000000000

0.0000000000000

(ВИДЕО) Богдан Илиевски: Не менувам политичка партија, ниту фудбалски клуб


Оригинален напис: Македонија – А1он на 08-08-2017.

Угосителските објекти во центарот на Скопје вечерва се преполни, атмосферата вжештена, а еуфоријата на зависно ниво. Помѓу навивачите во кафулињата и во тие што одеа накај стадион наидовме и на видни политичари. Екипата на „А1он“ во кус разговор со Крсто…

0.0000000000000

1-0 на полувреме, Реал Мадрид и без Роналдо дојде до водство


Оригинален напис: Фокус на 08-08-2017.

Реал Мадрид води со 1-0 на полувреме од мечот против Манчестер Јунајтед во рамки на УЕФА Суперкупот. На почетокот од натпреварот доминираше Манчестер, но брзо Реал ја презема иницијативата. Во 24 минута падна и првиот гол, кога Касемиро убаво се…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock