adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Интервју со хрватскиот стрип јунак Марко Шуњиќ


Оригинален напис: okno.mk/statii на 06-08-2017.

Херојот на хрватскиот стрип од крв и месо, Марко Шуњиќ, не е човек што се самопромовира и не сака интервјуа. Напротив, ги одбива. повеќе…

0.0000000000000

Сем Шепард – мојот најдобар другар


Оригинален напис: okno.mk/statii на 06-08-2017.

Повеќе не чувствувавме потреба да разговараме – тоа е најдлабоко пријателство. Не ни пречеше тишината, која во својот добредојден облик е продолжение на разговорот. повеќе…

0.0000000000000

Сите зборуваат, а никој не слушa


Оригинален напис: okno.mk/statii на 06-08-2017.

Нема некоја разлика на расправање и коментирање за жешките политички и општествени теми и расправиите на фудбалските фанови. повеќе…

0.0000000000000

Граѓаните до Стевчо Јакимовски


Оригинален напис: okno.mk/statii на 06-08-2017.

Наместо нашиот глас да биде чуен оставени сме само да гледаме како чадот се подигнува од повеќе локации, стигнува до нашите домови и систематски не труе. повеќе…

0.0000000000000

Во одбрана на Лагадин, во одбрана на Охрид


Оригинален напис: okno.mk/statii на 06-08-2017.

Повод за овој мирен протест беше изградбата на спорниот хотел, но протестот беше насочен и против сите обиди за уништување на крајбрежјето. повеќе…

0.0000000000000

Македонија во портокалова фаза, бремените жени да бидат ослободени од работа


Оригинален напис: Фокус на 06-08-2017.

Од министерството за здравство информираат дека согласно најавата на метео-алармот од Управата за хидрометеоролошки работи во понеделник територијата на целата држава ќе биде зафатена со високи температури од портокалова фаза. Министерството за здравство препорачува од работни обврски да бидат ослободени…

0.0000000000000

Кога општината не сака, жителите на Карпош сами ги бараат загадувачите


Оригинален напис: okno.mk/statii на 06-08-2017.

Веќе подолго време жителите на општина Карпош секојдневно се соочуваат со проблемот на загадувањето на воздухот. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

Трогателниот однос на татковците и ќерките прикажан во 10 слики


Оригинален напис: okno.mk/statii на 06-08-2017.

Да се биде татко е прекрасно чувство, без оглед дали имате девојче или момче. Меѓутоа, постои нешто посебно и уникатно кога е во прашање односот помеѓу татковците и нивните ќерки. 00:00:35 повеќе…

0.0000000000000

Македонец застрелан во неговиот дом во Австралија


Оригинален напис: Фокус на 06-08-2017.

Триесет и шестгодишниот Македонец Дејан Димитровски е убиен во неговиот дом во Перт, западна Австралија. Како што пренесуваат австралиските медиуми, Димитровски е брат на Наталија која во 2012 година ја поли со бензин и ја запали Дана Вулин, по што…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock