adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Владиното соопштение без детали за усвоениот текст на Законот за јазиците


Оригинален напис: Фокус на 04-08-2017.

Владата продолжи со праксата после секоја седница да испраќа соопштение за јавноста со сите точки кои биле на дневниот ред. Во вечерашното соопштение изостанаа детали за текстот за Законот за употреба на јазиците, за кој Владата информираше дека го усвоила.…

0.0000000000000

Владата потврди: Законот за јазиците оди во Собрание


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-08-2017.

Владата потврди дека на вечерашната 20-та седница го усвоила текстот на Законот за употреба на јазиците кој произлегува од усогласувањето на националната програма за усвојување на правото на Европската Унија. Со седницата претседаваше заменичката претседателка на владата и министерка за…

0.0000000000000

Османи и Адеми на албански јазик ја соопштија веста за законот на Фејсбук


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-08-2017.

Вицепремиерот Бујар Османи и министерот без ресор задолжен за дијаспората Едмонд Адеми на албански јазик ја соопштија веста дека на вечерашната владина седница поминал Законот за употребата на албанскиот јазик. Вицепремиерот и министер за евроинтеграции Бујар Османи на својот Фејсбук…

0.0000000000000

Алсат: Ќе има двојазични униформи, албанскиот втор службен јазик


Оригинален напис: Фокус на 04-08-2017.

АлсатМ објави дека вечерва во Владата поминал предлог-законот за употребата на албанскиот јазик. Меѓу другото, во одобрената верзија се предвидува двојазичност на униформите на полицијата, пожарникарите и здравствените работници во општините со најмалку 20% Албанци, како и во Градот Скопје.…

0.0000000000000

Законот за јазици помина на Влада, полициските униформи ќе бидат двојазични


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-08-2017.

На седницата на Владата вечерва поминал Предлог-законот за употребата на албанскиот јазик поминал на вечерашната седница на Владата. Во одобрената верзија се предвидува двојазичност на униформите на полицијата, пожарникарите и здравствените работници во општините со најмалку 20 отсто Албанци, како…

0.0000000000000

АРХИВА За нештата да станат појасни: Од Никола до Никола има разлика


Оригинален напис: Фокус на 04-08-2017.

Текстот е објавен на 5 декември, 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1000 Пишувала Јадранка КОСТОВА Кога власта ќе успее да ги корумпира луѓето со нивните сопствени пари, тогаш демократијата ќе изгуби секаква смисла.“– Томас Џеферсон, претседател на САД…

0.0000000000000

Аларматна состојба со пожарите – вечерва гори на 25 локации


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-08-2017.

Активни се повеќе пожари во неколку плански региони во државата – северниот (скопски), тетовско-полошкиот, југозападниот и повардарскиот плански регион. Центарот за управување со кризи соопшти дека се уште е активен пожарот во атарот на селата Требовље и Растеш и во…

0.0000000000000

Поради големите пожари општина Чашка – Велес без струја


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-08-2017.

Поради големите пожари во Богомила, Ореше, Папрадиште, планинарски дом Чеплез, сите корисници на општина Чашка-Велес ќе останат без напојување подолг период. Екипите на ЕВН Македонија се на терен и работат на санирање на 11 изгорени столбови и опрема кои се…

0.0000000000000

Граѓаните бараат да се открие кој го загадува Карпош


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-08-2017.

Карпош деновиве се бори со екстремно високо загадување предизвикано од несовесни граѓани и стопанственици. За жал, наместо нашиот глас да биде чуен оставени сме само да гледаме како чадот се подигнува од повеќе локации, стигнува до нашите домови и систематски…

0.0000000000000

Законот за јазици помина на Влада


Оригинален напис: Фокус на 04-08-2017.

Помина Законот за јазици на Влада, дознава телевизија 24 од владини извори. Седницата се уште е во тек и нема конретни детали за Законот. Освен ова, на седницата се очекуваат и кадровски решенија.…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock