adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Тинејџер дошол од Велика Британија на гости, исчезнал во Скопје


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-08-2017.

Роднините и полицијата трагаат по 16-гдишно момче кое што исчезнало во Скопје. Според апелот кој што се споделува на Фејсбук, исчезнат е тинејџерот Лука Божиновски – британски државјанин кој дошол на гости кај свои роднини во Скопје. Тој е висок…

0.0000000000000

Предложени измени во Законот за употребата на македонскиот јазик


Оригинален напис: Правдико на 03-08-2017.

Со Законот за употребата на македонскиот јазик, кој е донесен во 1998 година („Службен весник на Република Македонија” бр. 5/98, 89/08, 116/10 и 187/13), се уредува употребата на македонскиот литературен јазик и неговото кирилско писмо. Со Законот е утврдено дека…

0.0000000000000

Обука за обезбедување тајност и заштита на обработката на личните податоци


Оригинален напис: Правдико на 03-08-2017.

На 13.09.2017 година (среда) со почеток во 10 часот во просториите на Дирекцијата за заштита на личните податоци ќе се одржи: „Обука за обезбедување тајност и заштита на обработката на личните податоци“. Вашите барања за обука можете да ги доставите…

0.0000000000000

Прирачник за заштита на укажувачи


Оригинален напис: Правдико на 03-08-2017.

Овој прирачник е изработен во рамките на ИПА 2010 Твининг проектот “Поддршка за ефикасна превенција и борба против корупцијата.” Тој ќе послужи да ја направи на читателот разбирлива неопходноста од заштитата на укажувачите и нивната улога во рамките на секој…

0.0000000000000

Владата го усвои предлог Законот за минимална плата од 12.000 денари


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-08-2017.

На вечерашната владина седница Владата го усвои предлогот за измени на Законот за минимална плата со кои таа ќе биде 12.000 денари. Од утре предлогот ќе влезе во собраниска процедура, објави министерката за труд и социјална заштита, Мила Царовска. „Честитки…

0.0000000000000

Владата вечерва го усвои предлог Законот за минимална плата од 12.000 денари


Оригинален напис: Фокус на 03-08-2017.

На вечерашната владина седница која е во тек Владата го усвои предлогот за измени на Законот за минимална плата со кои таа ќе биде 12.000 денари и веќе утре предлогот ќе влезе во собраниска процедура, објави министерката за труд и…

0.0000000000000

АРХИВА Злосторничко здружување на партиски музичари: Власта субвенционира измамничка естрада


Оригинален напис: Фокус на 03-08-2017.

Текстот е објавен на 21 ноември, 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 998 Пишува: Љубиша АРСИЌ Пејачот со експресен прогрес во кариерата, Даниел Кајмаковски, е новиот македонски преставник на Евросонг 2015 во Виена. Тој победи според гласовите на жирито…

0.0000000000000

(Во ЖИВО) Пожарот на Матка е подметнат, туристи го сликале пироманот со телефон


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-08-2017.

Пожарот кој денеска напладне избувна на Матка е подметнат, изјави вечерва за „А1он“ директорот на ЈП Паркови и заленило, Душан Авировиќ. Тој вели дека туристи го сликале пироманот со телефон. За случајот е известена полицијата и се чека да бидат…

0.0000000000000

Во тек е нова владина седница, се одлучува за ЕУ фондовите и минималната плата


Оригинален напис: Фокус на 03-08-2017.

Владата денеска во 19:00 часот ја започна својата 19-та седница. На дневниот ред на седницата се повеќе точки: Користење и имплементација на фондовите од ЕУ, Предлог на закон за изменување и дополнување на Законот за минимална плата во Република Македонија,…

0.0000000000000

Драган Јованов назначен за советник за животна средина на Заев


Оригинален напис: Фокус на 03-08-2017.

Драган Јованов е назначен за посебен советник за животна средина и просторно планирање на премиерот Зоран Заев и на Владата. Ова Јованов го потврди за „Фокус“. Тој е докторант на факултетот за агроекологија. Автор е на многубројни објавени меѓународни трудови,…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock