adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

ЕУ не го признава Уставотворното собрание во Венецуела


Оригинален напис: Правдико на 02-08-2017.

Европската унија одби да го признае Уставотворното собрание, кое в неделата беше избрано во Венецуела и инсистира тоа да не ги презема функциите, изјави вечерва високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Федерика Могерини. – Изборите за Уставотворно…

0.0000000000000

Афера „Афис“: Невешт криминал или вешта изборна измама


Оригинален напис: Фокус на 02-08-2017.

Текстот е објавен на 24-ти октомври 2014-та година во неделникот „Фокус“ во бројот 994 За да ги архивира отпечатоците на криминалците, ФБИ го користи Системот за идентификација наречен АФИС (Automated fingerprint identification system). Тоа е комплетна техничка опрема со мултифункционални…

0.0000000000000

Пожарот околу Македонски Брод се уште е активен, евакуирани неколку жители на Растеш


Оригинален напис: Meta.mk на 02-08-2017.

Пожарот кај селото Требовље кај Македонски Брод се уште е активен и го гаснат хеликоптери на Армијата на Македонија, два канадери од Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС), а на помош пристигнал и хеликоптер од Бугарија. Пожарот попладнево се доближил…

0.0000000000000

Захариева: ВМРО-ДПМНЕ немаше ништо против заедничко славење на празници


Оригинален напис: Фокус на 02-08-2017.

Бугарија станува најголемиот партнер на Македонија на патот кон НАТО и Европската Унија, порача во интервју за телевизија 24 и порталот Фактор, Екатерина Захариева, министер за надворешни работи на Бугарија. Захариева вели – дека и покрај големиот отпор што постои…

0.0000000000000

Локализиран пожарот во општина Зрновци


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-08-2017.

Пожарникарите од Кочанската територијална противпожарна единица, вработените од Шумското стопанство „Осогово“, екипи од Комуналното јавно претпријатие „Водна кула“ и жители од општина Зрновци по дванаесет часа го локализираа пожарот во општина Зрновци. Градоначалникот на општина Зрновци Блаже Станков информира дека…

0.0000000000000

Ѓорчев од Пелинце се побуни дека Анѓушев не ги спомнал Македонците


Оригинален напис: Фокус на 02-08-2017.

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, смета дека годинашниот Илинден е празник на поделени чувства, а во Пелинце во официјалните говори, како што изјави, македонскиот народ и Македонците, не биле спомнати. -На Денот на востанието на македонскиот народ, тука, во Пелинце,…

0.0000000000000

Вашингтон: Договорот меѓу Македонија и Бугарија е охрабрувачки пример за тоа како разликите меѓу соседите може да се решат мирно


Оригинален напис: Фокус на 02-08-2017.

Вашингтон го поздрави потпишувањето на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Македонија и Бугарија. САД договорот го оценуваат како пример за мирно решавање на проблемите меѓу соседите. -Овој важен, перспективен договор ги признава веќе воспоставените силни врски меѓу двете…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Се уште гори кај Требовље, загрозени три куќи во село Растеш, се евакуираат старци и деца


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-08-2017.

Пожарот во атарот на селото Требовље, општина Македонски Брод се уште е активен кон месноста Лутоец и селото Растеш. Во моментот загрозени се првите три куќи од селото и една плевна. Старицата и болното дете во село Растеш, местото викано…

0.0000000000000

Самитот во Црна Гора заврши со прес конференција


Оригинален напис: Фокус на 02-08-2017.

Самитот на земјите членки на Јадранската повелба, што се одржува во Подгорица, Црна Гора попладнево беше заокружен со прес конференција. Македонскиот премиер Зоран Заев рече дека редизвиците со кои се соочува регионот, се истите за сите народи низ светот. -Денешните…

0.0000000000000

СЈО ќе поднесе жалба за неприфаќањето на „бомбите“ како докази


Оригинален напис: Фокус на 02-08-2017.

Специјалното јавно обвинителство утре ќе поднесе жалба со која ќе бара Апелација да ги прифати бомбите како доказ во предметот „Триста“, објави телевизија 24. Ова следи откако советот на Кривичниот суд одлучи дека прислушуваните разговори не можат да бидат доказ…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock