adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Јордан го укина законот за „брак со силувачот“


Оригинален напис: Правдико на 01-08-2017.

Долниот дом на јорданскиот парламент ја укина одредбата од кривичниот закон со која на силувачот му се овозможува да ја избегне казната доколку се ожени со својата жртва. Одлукаат е прогласена за значаен чекор во остварувањето на правата на жените…

0.0000000000000

Скопското село Никиштани без струја, во пожарот изгореа дрвените бандери


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-08-2017.

Екипите на приотивпожарната екипа на градот Скопје цела вечер ќе останат на терен со цел да не  дојде до проширување на пожарот во Скопско, во атарот на селата Никиштане и Орман. Како што информираат од општина Ѓорче Петров, големиот пожар…

0.0000000000000

АРХИВА Учебниците создаваат граѓани покорни на власта: Основците учат како да се откажат од слободата!


Оригинален напис: Фокус на 01-08-2017.

Текстот е објавен на 17 октомври, 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 993 Пишувала Мери ЈОРДАНОВСКА Убаво стокмени корици со многу фотографии, примери и фино објаснета цел е првиот впечаток кога ќе го земете в раце учебникот по граѓанско…

0.0000000000000

За 2 Август – Заев и Иванов во Скопје, Анѓушев во Пелинце, Џафери на Мечкин камен


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-08-2017.

По повод празникот Денот на Републиката – 2 август, Организациониот одбор за прослава на празникот при Владата, во координација со Собранието и со претседателот на Република Македонија организира голем број свечености, чествувања и обраќања. Настаните по повод 114 годишнината од…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Има ли пилот во авионот на Министерството за здравство


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-08-2017.

Неспособноста и хаотичноста на Владата на Заев и СДС повторно се докажа на јавна сцена. Откако вчера заменик-министерот за здравство Гоце Чакароски соопшти дека ќе бидат сменети 33 директори на здравствени установи, денес министерот Таравари соопшти дека неговиот заменик избрзал…

0.0000000000000

ДОМ: Илинден е темелот на македонската држава


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-08-2017.

ДОМ им го честита Илинден на сите граѓани на Република Македонија и на сите Македонци во светот. „На овој ден ги славиме двата историски Илиндена, 114 години од Крушевскиот и првата република на Балканот, но и 73 години од АСНОМ-скиот,…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Се разгорува пожарот над Волково, делови од селото без струја


Оригинален напис: Фокус на 01-08-2017.

Се уште беснее огнена стихија над Волково, а огнените јазици се доближуваат до селата Орман и Никиштани. Во опасност особено се куќите во селото Никиштани во близина на границата со Косово. Пред да се стемни, хеликоптер се обидуваше да го…

0.0000000000000

Избегнувајте ноќни прошетки на Водно поради опасност од пожари


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-08-2017.

ЈП “Паркови и зеленило“ – Скопје апелира до граѓаните, поради високите температури што следат наредните денови и опасноста од евентуални пожари, да избегнуваат ноќна посета во парк – шумата “Водно“. „Истовремено, замолуваме да се избегнува фрлање на отпушоци, правење скара…

0.0000000000000

Груевски до Борисов: Сакавме да се потпише договор во кој нема да има победник и поразен


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-08-2017.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски оствари средба со бугарскиот премиер Бојко Борисов. Соговорниците разговараа за односите помеѓу Република Македонија и Република Бугарија, при што беше истакната заедничката посветеност за унапредување на добрососедските односи во сферите од заеднички интерес, и интеграцијата…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ нема да даде поддршка на Договорот, му порача Груевски на Борисов


Оригинален напис: Meta.mk на 01-08-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, и бугарскиот премиер Бојко Борисов разговараа за односите помеѓу Република Македонија и Република Бугарија и за заедничката посветеност за унапредување на добрососедските односи во сферите од заеднички интерес, како и за интеграцијата на Република Македонија…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock