adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Наставничкиот пленум се жали дека учениците имаат премногу часови


Оригинален напис: Фокус на 31-08-2017.

Министерката за образование Рената Дескоска најави повеќе реформи во основното, средното и високото образование и потенцираше дека секоја реформа ќе се прави со учество на засегнатите страни, односно дека во процесот на носење политики мора да бидат вклучени оние кои…

0.0000000000000

Честитка од ДОМ за празникот Курбан Бајрам


Оригинален напис: Македонија – А1он на 31-08-2017.

„Во време на големите верски празници да се потсетиме дека добрата волја и пружената рака на пријателство се единствен пат на соживот, а тоа го докажува и вековната традиција на овие простори. ДОМ и во оваа пригода потсетува дека тоа…

0.0000000000000

Заев утре на утринска молитва во Мустафа-пашината џамија


Оригинален напис: Фокус на 31-08-2017.

Претседателот на Владата за Република Македонија, Зоран Заев, по повод верскиот празник Курбан Бајрам што го празнуваат верниците со исламска вероисповест, утре ќе присуствува на утринската молитва, Бајрам намаз, во Мустафа-пашината џамија во Скопје, известија од владината прес службa.…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ од утре започнува со трибини на кои комисиите на партијата ќе одговараат на прашања од граѓаните


Оригинален напис: Македонија – А1он на 31-08-2017.

Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека од утре почнуваат со трибини насловени „Отворено со комисиите на ВМРО-ДПМНЕ – Знаеме како, можеме подобро“ на кои ќе се обиделе да се доближат и ги одговорат прашањата на граѓните. Првата трибина ќе ја одржи Правната…

0.0000000000000

Ќе и’ даде ли Грција шанса на Македонија?


Оригинален напис: Фокус на 31-08-2017.

Пишува: Драган Алчинов Проширувањето на ЕУ се слави како најуспешната политика на Унијата. Процесот кој започна како интеграција на земјите од Западна Европа, почна да се шири кон сите насоки кога се докажа дека истиот во голема мера придонесува за…

0.0000000000000

САД и нареди на Русија да го затвори конзулатот во Сан Франциско


Оригинален напис: Meta.mk на 31-08-2017.

Американскиот Стеј департмент денеска соопшти дека генералниот руски конзулат во Сан Франциско и уште две канцеларии во Вашингтон и во Њујорк мора да бидат затворени до 2 септември. Ваквата одлука била донесена како одговор на наредбата на официјална Моксва САД…

0.0000000000000

АРХИВА: Матна водоводна спрега меѓу Техноскоп и комуналните претпријатија


Оригинален напис: Фокус на 31-08-2017.

Текстот е објавен на 28.04.2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1125 Јавните комунални претпријатија од целата држава се групирани во непрофитното здружение на граѓани АДКОМ. Овластено лице на оваа организација на даватели на комунални услуги од 2010 година наваму…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Алиоски му поклони автомобил на својот татко како благодарност за поддршката


Оригинален напис: Фокус на 31-08-2017.

Македонскиот фудбалер Езџан Алиоски кој игра за Лидс Јунајтед во Чемпионшип лигата во Англија му подготви изненадување на својот татко кој му е најголема поддршка во кариерата. Заедно со агенцијата која го застапува, Алиоски го изненади својот татко со неговиот…

0.0000000000000

Џафери – Коѕиас: Сега е моментот да се постигне компромис за отворените прашања


Оригинален напис: Meta.mk на 31-08-2017.

Сега е моментот да се постигне компромис за отворените прашања, што ќе овозможи соработка меѓу Македонија и Грција на сите полиња, вклучително и интензивирање на средбите на парламентарно ниво. Ова било истакнато на денешната средба меѓу претседателот на Собранието, Талат…

0.0000000000000

Лазаревски од УБК: Три години ги собиравме нелегално прислушуваните разговори


Оригинален напис: Фокус на 31-08-2017.

Благодарение на Ѓорѓи Лазаревски, вработен во УБК и поранешен началник на Петта управа, Македонија ги слушна разговорите на поранешната власт, но и дозна дека во УБК се вршело масовно незаконско прислушување. Тој и Ѕвонко Костовски беа обвинети во случајот „Пуч“…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock