adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

АРМ учествува во гаснењето на пожарот, Владата апелира да не се шират дезинформации


Оригинален напис: Meta.mk на 31-07-2017.

Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски вечерва во изјава за медиуми рече дека Владата апелира до граѓаните да не шират непотврдени информации во врска со пожарите кои се активни. Тој информираше дека двата хеликоптери на АРМ биле на располагање цело време…

0.0000000000000

Се одржа иселеничката средба во охридско: Сите сакаат да пеат во Куратица!


Оригинален напис: Фокус на 31-07-2017.

Викендов во Куратица, охридско, се одржаа традиционалните, петнаесетти по ред ,,Курајчки средби’’, настан на кој што се собираат иселениците од селото во родното огниште, и со стари македонски песни и народни кулинарски специјалитети, се дружат со своите роднини во весела…

0.0000000000000

Војската копа заштитен појас за да ги спаси куќите во Требовље


Оригинален напис: Македонија – А1он на 31-07-2017.

Пожарот во атарот на селото Требовље во Македонски брод се смирува, но и понатаму е ризично. Според последните информации од терен, припадници на АРМ заедно со локалното население успеале да го спречат огнот да навлезе во селото, иако на моменти…

0.0000000000000

Офицери и војници на АРМ во битка против пламените јазици во Требовље


Оригинален напис: Фокус на 31-07-2017.

Пожарот во Македонски Брод има тенденција за ширење кон атарот на село Здуње и село Требовље во близина на првите куќи, изјави вечерва владиниот портпарол Миле Бошњаковски, со што се потврдија информациите на „Фокус“ дека пожарот стигнал на пет метри…

0.0000000000000

Бошњаковски апелира да не шират непотврдени информации во врска со пожарите


Оригинален напис: Македонија – А1он на 31-07-2017.

Граѓаните на Македонија да не шират непотврдени информации во врска со пожарите кои се активни во моментов, апелираше владиниот портпарол Миле Бошњаковски. „Последните информации говорат дека пред еден час односно до 20 часот вечерва пожарот е се уште активен во…

0.0000000000000

Државните институции плаќале парно поскапо и за 10 пати


Оригинален напис: СКУП на 31-07-2017.

Тимот на СКУП ги разгледуваше сите наоди на јавувачот на злоупотребите. Решивме да побараме средба со него за да видиме дали овие индиции се вистински. По долго убедување и гаранции за заштита на неговиот идентитет, се најдовме во еден ресторан…

0.0000000000000

Познати имињата на новите директори на клиники: Докиќ на Пулмологија, Петровски на Ендокринологија


Оригинален напис: Македонија – А1он на 31-07-2017.

Дејан Докиќ е новиот директор на Клиниката за пулмологија, а Горан Петровски ќе раководи со Клиниката за ендокринилогија, дознава А1. Смени ќе следат и на уште 30-тина здравствени установи.  Според информациите на А1, Софија Пејкова ќе биде новата директорка на…

0.0000000000000

Иванов за Илинден помилува убијци, крадци и измамници


Оригинален напис: Фокус на 31-07-2017.

Тројца осуденици од Идризово кои се осудени за убиство, како и осуденици за кражби, разбојништва и измами беа помилувани од претседателот Ѓорѓе Иванов по повод Националниот празник на Македонија – 2 Август. Иванов помилува вкупно 58 лица. Дваесет осуденици добиле…

0.0000000000000

АРХИВА За шефот на тајната полиција не смее да се пишува јавно!


Оригинален напис: Фокус на 31-07-2017.

Текстот е објавен на трети октомври 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 991 Откако пред девет месеци Основниот суд Скопје 2 му ја одмери казната на дневен „Фокус“, за написите поврзани со првиот човек на УБК, Сашо Мијалков, по…

0.0000000000000

Пожарот во Требовље ставен како итна точка на владината седница


Оригинален напис: Фокус на 31-07-2017.

Се уште трае седницата на Владата на која ќе се разгледуваат повеќе точки, а според последните информации пожарот кај Требовље е ставен како итна точка на дневниот ред, пренесува телевизија 24. Според информации на „Фокус“, министерот за внатрешни работи, Оливер…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock