adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Приведени четворица припадници на Левица поради протест


Оригинален напис: Meta.mk на 29-07-2017.

Полицијата приведе четворица членови на партијата Левица кои протестираа на плоштадот во Скопје додека се одржуваше презентација на воената опрема на САД и на АРМ. Приведените демонстрантите, кои носеа транспарент на кој пишуваше: „Против војната за профити!“, веднаш биле веднаш…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен комитет – осум високи функционер заминаа од врвот


Оригинален напис: Meta.mk на 29-07-2017.

ВМРО-ДПМНЕ синоќа избра нови 19 членови на Извршниот комитет (ИК) на партијата, а меѓу нив повеќе не се осум од досегашните високи функционери, од кои повеќето се споменуваат во „бомбите“ кои ги објави опозицијата. Во новиот ИК не се поранешните…

0.0000000000000

Емил Димитриев “извиси“, откако побара некои членови да одморат


Оригинален напис: Македонија – А1он на 29-07-2017.

Досегашниот генерален секратар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев остана и без функцијата генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а повеќе не е ниту член на Извршниот комитет. Нов генерален секретар на партијата е директорот на ЕЛЕМ, Христијан Мицковски. Токму Димитриев во интервју за…

0.0000000000000

Михајлоски: “Освежувањето“ на партијата е големо разочарување за вмровците


Оригинален напис: Македонија – А1он на 29-07-2017.

Иницијаторот за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, Александар Михајлоски реагираше веднаш по соопштувањето на новиот состав на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои е и Богдан Илиевски-Бетмен. -Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ заврши без најава за суштински реформи во партијата. Никола Груевски имаше…

0.0000000000000

И Бетмен стана член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 29-07-2017.

ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен Комитет, а за нов генерален секретар е избран Христијан Мицковски. Во извршниот комитет влезе и Богдан Илиевски-Бетмен, кој за време на протестите кои ги организираше и кои завршија со влез во Собранието тврдеше дека не припаѓа…

0.0000000000000

Приведени 4-ца членови на Левица на презентацијата на воена опрема на САД


Оригинален напис: Фокус на 29-07-2017.

Четворица демонстранти од Левица биле приведени па пуштени на слобода откако истакнале транспарент на кој пишувало „Против војна за профити“ за време на презентација на опремата на АРМ и на Армијата на САД во центарот на Скопје. „Ние сме против…

0.0000000000000

Тврдокорните побараа аболиција од Иванов


Оригинален напис: Фокус на 29-07-2017.

Имајќи предвид дека сите се еднакви пред Уставот и законите, бараме во согласност со законот, да извршите аболиција на сите кои се во притвор, осудени и под истрага во врска со настаните во Собранието на 27 април годинава. Вакво барање…

0.0000000000000

Три дена ниту трага, ниту глас од Грујевски и Бошковски


Оригинален напис: Фокус на 29-07-2017.

И по три дена интензивна потрага, од Грујевски и Бошковски ниту трага ниту глас. Во изминатите два дена се пребаруваат повеќе локации во Маврово и Скопје, како и други места за кои постојат индиции дека би можеле да се кријат…

0.0000000000000

АРХИВА Дури 550 од добитниците на лото-вработувањето оставени на улица!


Оригинален напис: Фокус на 29-07-2017.

Текстот е објавен на четврти јули 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 978 Кон крајот на минатата година, речиси сите вести на неколку национални телевизии почнуваа со прилог за среќните граѓани, кои, по години сиромаштија и безуспешна потрага по…

0.0000000000000

Маж и жена пронајдени застрелани во куќа во Кочани


Оригинален напис: Фокус на 29-07-2017.

Две безживотни тела вчера биле пронајдени во приземје од куќа во Кочани. Телата ги пронашол С.М. (28), потстанар во куќата. Според првичните информации, се работи за машко лице со иницијали С.Г., 42-годишен жител на Скопје, и женско лице со иницијали…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock