adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

АРХИВА Катице, Кејти, што ќе ти беше она деколте?


Оригинален напис: Фокус на 28-07-2017.

Кога се работи за специјалниот јавен обвинител, треба да се биде внимателен. Како, во овој исклучително важен и тежок момент за државата, да се гледа на жената што е избрана да го земе сиот товар од неколку криминално-државни тони, потежок…

0.0000000000000

Побрзајте, останаа уште малку слободни места во ученичките домови


Оригинален напис: Македонија – А1он на 28-07-2017.

Министерството за образование и наука информира дека се објавени конечните резултати од првиот приемен рок од Конкурсот за прием на ученици во јавните ученички домови во земјава за учебната 2017/2018 година. Електронското пријавување ќе биде активно се додека има слободни…

0.0000000000000

Спасовски ќе бара одговорност од Судот зашто одлуките за пртивор патувале од 17 до 21 часот


Оригинален напис: Фокус на 28-07-2017.

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вечерва во интервју за ТВ 24 изјави дека одговорноста за бегството на Грујевски и Бошковски мора да се бара во носењето на одлуките на судиите, а МВР е само како извршител во сите овие…

0.0000000000000

Владата одлучи сметот од струшката депонија да го носи во други градови


Оригинален напис: Фокус на 28-07-2017.

Владата на Република Македонија, на денешната седница, меѓу другото, донесе одлука за итно решавање на проблемот со депонијата во Струга. За таа цел, Министерството за финансии и Генералниот секретаријат на владата добија задолжение да обезбедат финансиски средства со кои треба…

0.0000000000000

АРХИВА Отворањето Устав без опозиција ја покажа ароганцијата на власта


Оригинален напис: Фокус на 28-07-2017.

Текстот е објавен на 11 јули 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 979 Професорката по уставно право и политички систем Рената Тренеска – Дескоска беше еден од адутите на СДСМ за скопскиот регион на последните парламентарни избори во Македонија.…

0.0000000000000

Летен камп по веронаука


Оригинален напис: Македонија – А1он на 28-07-2017.

Во Бигорскиот манастир и неговиот метох, манастирот „Свети Георгиј Победоносец“, кај дебарското село Рајчица, заврши петтиот од предвидените седум летни кампови по веронаука. По петти пат ова лето, нашите манастири, вели сестра Ефимија, изминатите денови беа домаќини на педесет деца…

0.0000000000000

Казни за фалсификување и препродавање на билети за Суперкупот


Оригинален напис: Македонија – А1он на 28-07-2017.

Собранието попладнево едногласно ги донесе предложените измени и дополнувања на Кривичниот законик со кој се предвидуваат воведување санкции за фалсификување и нелегално продавање билети за Супер купот на 8 август годинава во Скопје. Законот беше предложен по скратена постапка од…

0.0000000000000

Ќе се намалуваат административните процедури и трошоци


Оригинален напис: Македонија – А1он на 28-07-2017.

Владата на Република Македонија на денешната седница разгледа и усвои информација за статусот на проектот „Поедноставување на процедурите за известување и плаќање на персонален данок на доход“, проект финансиран од ИПА фондовите, чие спроведување ќе придонесе за олеснет начин на…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски дрско лаже


Оригинален напис: Фокус на 28-07-2017.

Со денешната прес-конференција за вработувања, Дамјан Манчевски се обидува да ја изманипулира јавноста и граѓаните за да се скријат масовните партиски вработувања и незаконски разрешувања во изминатите два месеца, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Во врска со 7708 лица кои наводно се…

0.0000000000000

Владата одлучи – ќе се дислоцира сметот од депонијата во Струга


Оригинален напис: Македонија – А1он на 28-07-2017.

Владата на Република Македонија, на денешната седница донесе одлука за итно решавање на проблемот со депонијата во Струга. За таа цел, Министерството за финансии и Генералниот секретаријат на Владата добија задолжение да обезбедат финансиски средства со кои треба да се…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock