adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Дванаесет општини ќе добијат 43 милиони денари за почиста животна средина


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-07-2017.

Министерот за животна средина и просторно ланирање Садула Дураки и градоначалниците на 12 општини потпишаа договори за доделување на финансиски средства на локалните самоуправи за изработка на техничка документација за изградба на водоводни и канализациони системи и за регулација на…

0.0000000000000

АРХИВА Субрата Рој во притвор, госпоѓа Рој во Македонија!


Оригинален напис: Фокус на 27-07-2017.

Текстот е објавен на 18 јули 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 980 Сосема легитимно е прашањето: дали на овој начин, преку добивање македонско државјанство, Субрата Рој сака да си ги заштити фамилијата и парите, а нашите државни органи…

0.0000000000000

Богојески: Кои партиски комисии ќе заземат став за Договорот со Бугарија, кога Груевски сите ги распушти?


Оригинален напис: Фокус на 27-07-2017.

Петар Богојески, еден од иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, за „Фокус“ вели дека последната изјава на партискиот лидер Никола Груевски дека став за Договорот со Бугарија ќе изградат откако партиските тела и комисии ќе го анализираат, е обид за непријатните…

0.0000000000000

„Тврдокорни“ со порака до Борисов, Заев и Георгиевски: „Тука е Македонија и вие не заслужувате да го дишете нејзиниот воздух“!


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-07-2017.

Поголемиот дел од членовите на договорот за добрососедство со Република Бугарија се памфлети и тафтологија. Непотребно повторување на начела кои и онака постојат и треба да се почитуваат. Намерно голем број на точки за меѓу нив да се изгубат оние…

0.0000000000000

МТСП тврди дека не е блокирана изградбата на дом за стари лица во Гази Баба


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-07-2017.

Министерството за труд и социјална политика ги демантира тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ дека е блокиран проектот за изградба на дом за стари лица во општина Гази Баба. „Со ребалансот на буџетот беа скратени средствата за почеток на изградба на домот, од…

0.0000000000000

По една година укинат притворот на обвинетиот за убиство на Матилоски


Оригинален напис: Фокус на 27-07-2017.

Основниот суд од Охрид му го укина притворот на српскиот државјанин Бојан Угреновиќ (30), кој е обвинет за убиство на охриѓанецот Димитар Матилоски. Убиството се случи во 2016 година на прославата за Нова година. Притворот е укинат поради недоречености во…

0.0000000000000

Основачот на „Амазон“, Џеф Безос е најбогатиот човек во светот


Оригинален напис: Meta.mk на 27-07-2017.

Основачот на „Амазон“, Џеф Безос е на прво места на листата на најбогати луѓе во светот откако цената на акциите на компанијата се зголеми, пишува магазинот „Форбс“ кој секоја година прави ранг-листа на најбогати луѓе во светот. Аналитичарите проценуваат дека…

0.0000000000000

Започна Илинденскиот марш


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-07-2017.

Дваесеттина коњаници од Горно Лисиче денеска го почнаа 39. „Илинденски марш 2017“ кој треба да заврши на 2 август во Крушево. Маршот почна попладнево од паркот „Јане Сандански“ во општина Аеродром. Коњаниците по пристигнувањето во Крушево ќе се приклучат на…

0.0000000000000

МЛС: Начинот на финансирање на општините треба да се промени


Оригинален напис: Meta.mk на 27-07-2017.

Министерството за локална самоуправа (МЛС) денеска организирало состанок со претставници на Заедницата на единиците на локалната самоуправа (ЗЕЛС) за да се изнајдат решенија со кои ќе се промени системот на финансирање на единиците на локална самоуправа, соопштија оттаму. На состанокот…

0.0000000000000

По една година, укинат притворот за обвинетиот за убиството на охриѓанецот Матилоски


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-07-2017.

Основниот суд од Охрид ја укина мерката притвор за српскиот државјанин Бојан Угреновиќ (30), кој е обвинет за убиство на охриѓанецот Димитар Матилоски. Убиството се случи во 2016 година, на дочекот на Нова година. Притворот се укинува како последица на…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock