adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

АРХИВА: Кичевски судија стана кодош врз основа на полициски белешки од кои се одрекол и нивниот автор?!


Оригинален напис: Фокус на 26-07-2017.

Текстот е објавен на 24.04.2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1020 По три години од неговата лустрација, името на Билески се врати во јавноста откако опозицијата го објави разговорот, според кој, Милошоски му вели на Аџиев да посвети внимание…

0.0000000000000

Неофицијално: И Бошковски и Грујевски не се пронајдени во своите домови, за да бидат спроведени во Шутка


Оригинален напис: Фокус на 26-07-2017.

Иако, од МВР официјално не потврдуваат, сепак дел од медиумите пренесуваат дека полицијата вечерва во своите домови не успеала да ги пронајде ниту Горан Грујевски, ниту Никола Бошковски, кои треба да бидат спроведени во притвор во истражниот затвор Шутка. Според…

0.0000000000000

МВР ги добило решенијата за притвор на Грујовски и на Бошковски и вечерва постапува по нив


Оригинален напис: Meta.mk на 26-07-2017.

Министерството за внатрешни работи ги добило решенијата од Апелацискиот суд Скопје за притвор на поранешниот началник на петтата управа во МРВ, Горан Грујовски, и на неговиот соработник Никола Бошковски и вечерва се постапува по нив, потврдија од МВР за „Мета“.…

0.0000000000000

Полицијата трага по Горан Грујевски, не ги чекал во својот дом


Оригинален напис: Македонија – А1он на 26-07-2017.

Полицијата вечерва не го пронајде Горан Груејевски, поранешниот началник на УБК, во својот дом. Не е јасно ниту дали е приведен и Никола Бошковски, со оглед дека првично беше кажано дека е пронајден во својот дом, а потоа дека не…

0.0000000000000

Полицијата не го пронајде дома Грујевски, Бошковски го носат во Шутка


Оригинален напис: Фокус на 26-07-2017.

Вечерва, по добивање на налогот од Апелациониот суд за притворање на ексначалникот на Петтата управа во МВР Горан Грујовски полицијата пред малку влегла во неговиот дом, но Грујовски не го нашла дома, објави СДК.МК Се претпоставува дека Грујовски е во…

0.0000000000000

МВР ги доби решенијата за притвор на Грујевски и Бошковски, сега треба да бидат спроведени во Шутка


Оригинален напис: Фокус на 26-07-2017.

Министерството за внатрешни работи доцна вечерта ги добило решенијата за притвор на Горан Грујевски и Никола Бошковски, функционерите од УБК обвинети за незаконското прислушување и злоупотреба на системите за прислушување, информираа од таму. Според процедурата, судот го известува министерството за…

0.0000000000000

ДОГОВОР СО БУГАРИЈА


Оригинален напис: КВАДРАТУРА НА КРУГОТ на 26-07-2017.

Ете, го видовме. Мене ми изгледа сосема во ред. Имам само една забелешка (точка 5 од членот 11 која единствена не содржи реципроцитет). Ајде сега нека ги објават јавно ДПМН-овците забелешките кои ги дале на затворената седница на собраниската комисија.…

0.0000000000000

Европско јуниорско првенство во воздухопловно моделарство во Прилеп


Оригинален напис: Македонија – А1он на 26-07-2017.

На спортскиот аеродром во Прилеп денеска започна Европскиот јуниорски шампионат во воздухопловно моделарство, на кој учествуваат околу 80-тина натпреварувачи од 19 држави. Во Прилеп овие денови е собрана светската елита на овој спорт. Натпреварувачите велат дека прилепскиот аеродром е еден…

0.0000000000000

Двајца македонски каратисти ќе се борат за злато во Португалија


Оригинален напис: Македонија – А1он на 26-07-2017.

Македонските каратисти кои учествуваат на Европското универзитетско првенство во Куимбра, Португалија, денеска во елиминацискиот дел од првенството постигнаа извонреден успех. Петар Заборски во категорија – 75 килограми и Сара Радичевска во категорија – 50 килограми се пласираа во финалето, тие…

0.0000000000000

Спасовски на „баци рака“ кај господин господин Стефан


Оригинален напис: Фокус на 26-07-2017.

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со поглаварите на верските заедници: г.г. Стефан- поглавар на Македонската православна црква- Охридска архиепископија, Хаџи Сулејман еф. Реџепи- поглавар на Исламската верска заедница, Бискупот скопски и апостолски егзарх во Македонија…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock