adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Голем пожар во поречко Требовле, жителите молат за помош


Оригинален напис: Фокус на 25-07-2017.

олем пожар, веќе четири дена беснее во атарот на поречкото село Требовле, кое се наоѓа на 20-тина километри после Самоков. Досега од пожарот се опфатени преку 400 хектари борова шума, а огнената бура се повеќе го зема својот замав, објави…

0.0000000000000

Водич за правата и обврските на граѓанските организации во случај на надворешна даночна контрола од страна на УЈП


Оригинален напис: Правдико на 25-07-2017.

Водичот за обврските на граѓанските организации во случај на надворешна даночна контрола од страна на Управата за јавни приходи содржи опис на обврските на граѓанските организации кои произлегуваат од законите со кои се уредуваат даноците и даночната постапка. Водичот има…

0.0000000000000

Предложени измени во Законот за регистрирање на готовински плаќања


Оригинален напис: Правдико на 25-07-2017.

Со Законот за регистрирање на готовински плаќања, се уредува воведување и користење на фискален систем на опрема за регистрирање на готовински плаќања. Со новото предлог законско решение се бара да се овозможи на даночниот бврзник кај кого е констатирана незаконитост…

0.0000000000000

АРХИВА: Каква е врската на Томе Аџиев и Антонијо Милошоски со здруженијата на возачите?


Оригинален напис: Фокус на 25-07-2017.

Текстот е објавен на 17.04.2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1019 Поранешниот адвокат Аџиев бил претседател на Управниот одбор на здружението на возачите од Битола сѐ до изборот за лустратор, кога се повлекува. Меѓутоа, набргу потоа станува содружник во…

0.0000000000000

Министерот за дијаспора Адеми на средба со грчкиот амбасадор


Оригинален напис: Фокус на 25-07-2017.

Министерот задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, денеска оствари протоколарна средба со амбасадорот на Република Грција во Република Македонија, Димитрис Јанакакис. На средбата, министерот Адеми го запознал амбасадорот Јанакакис со моменталните активности поврзани со дијаспората, како и потребата од градење на…

0.0000000000000

Нов земјотрес во Охрид


Оригинален напис: Фокус на 25-07-2017.

Земјотрес со јачина од 3.1 степени според европската сеизмичка скала вечерва е почувствуван во охридскиот регион. Епицентарот на земјотресот, кој се случи во 19.11 часот, бил на четири километри од Охрид, односно на седум километри од Косел.…

0.0000000000000

АЕК не дава веќе пари за Панорамското тркало


Оригинален напис: Македонија – А1он на 25-07-2017.

Агенцијата за електронски комуникации – финансиер на Панорамското тркало годинава нема да донира пари на сметката на ЈСП за изградбата на овој проект. Од АЕК изјавиле дека вишокот на средства ќе ги употребат за други цели. Владата пред неколку дена…

0.0000000000000

Нов земјотрес регистриран кај Охрид


Оригинален напис: Meta.mk на 25-07-2017.

Земјотрес со јачина од 3,1 степен според европската сеизмичка скала вечерва е почувствуван во Охридскиот Регион. Епицентарот на земјотресот, кој се случи во 19.11 часот, бил на четири километри од Охрид, односно на седум километри од Косел. Серија земјотреси повеќе…

0.0000000000000

Предавања и изложби по повод Светскиот ден на археологијата


Оригинален напис: Македонија – А1он на 25-07-2017.

По повод одбележување на светскиот ден на археологијата, Институтот за археолошки истражувања – Скопје ќе огранизира настан во НУ Археолошки музеј на Македонија, каде што ќе има серија предавања од различни теми од археологијата, презентација на аеро снимки од неколку…

0.0000000000000

Жбогар: Очекувам поддршка од сите партии за законот за албанскиот јазик


Оригинален напис: Македонија – А1он на 25-07-2017.

Евроамбасадорот Самуел Жбогар при денешната посета на Струга изрази оптимизам во однос на имплементацијата на реформскиот владин план. Тој порача дека очекува политичка поддршка од сите политички субјекти околу донесувањето на Законот за употреба на албанскиот јазик. Во исто време,…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock