adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Stay calm и вардете се од будалите


Оригинален напис: okno.mk/statii на 24-07-2017.

ќе предупредам на нивната испланирана непресметливост како последен обид за бегство од суровата реалност. повеќе…

0.0000000000000

Шеќеринска: Јолевски ги поништил договорите од 112 милиони евра, затоа што знаел дека се менува власта


Оригинален напис: Фокус на 24-07-2017.

Министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска во интервју за 24 вести тврди дека до половина од годината во министерството за одбрана за капитални инвестиции се реализирале само пет проценти од вкупната сума. – Ако сакате да го почитувате законот, до крајот…

0.0000000000000

Тито најприсутен во Македонија и Хрватска


Оригинален напис: Македонија – А1он на 24-07-2017.

Италијанскиот експерт за посткумунистички општества и источна Европа, Џорџо Кома креираше мапа на улици и плоштади кои го носат името на Јосип Броз Тито. Според неговите податоци, најголем број улици со името на Тито се наоѓаат во Македонија и Хрватска.…

0.0000000000000

Отворена Кока кола фитнес зона во Куманово


Оригинален напис: Македонија – А1он на 24-07-2017.

Кумановци од вечерва имаат можност бесплатно да ги користат фитнес справите поставени во непосредна близина на детското катче на кејот на Кумановка, кои се дел од „Кока кола активна зона“ што компанијата ја постави заедно со Пивара Скопје. Проектот е…

0.0000000000000

Министерството за култура ќе ја тужи поранешната директорка на Археолошкиот музеј


Оригинален напис: Фокус на 24-07-2017.

Министерството за култура на Република Македонија во целост ги демантира невистините изнесени на гостувањето на ТВ Нова на 22.07.2017 од страна на г-ѓа Весела Честоева, претходен директор на Националната установа Археолошки музеј на Македонија – Скопје. Според податоците со кои…

0.0000000000000

АРХИВА Портрет Никола ГРУЕВСКИ: Св. Никола ја чека бомбата


Оригинален напис: Фокус на 24-07-2017.

Текстот е објавен на 19 декември, 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1002 Пишува: Зоран ДИМИТРОВСКИ Денес, на денот на еден од најголемите светци во православието, кога градот Штип ќе му го додели орденот „Св. Никола“ на премиерот Груевски,…

0.0000000000000

Кај Кипар пресретнат брод со повеќе од 140 мигранти


Оригинален напис: Meta.mk на 24-07-2017.

Кипарската крајбрежна стража денеска пресретна брод со 143 мигранти, најверојатно Сиријци на западот на Кипар, соопштија властите во Никозија. Полицијата наведе дека меѓу мигрантите има 31 жена и 50 деца. Бродот тргнал од Турција, земјата во која бројни Сиријци бараат…

0.0000000000000

ОБСЕ бара Турција да ги ослободи уапсените новинари


Оригинален напис: Фокус на 24-07-2017.

Турција треба да ги ослободи новинарите од весникот „Џумхуриет“, кои се уапсени под сомнение за поддршка на терористички организации, изјави денеска претставникот на ОБСЕ во Европа, Арлем Дезир. Поради процесот што денеска започна против 19 новинари на опозицискиот весник „Џумхурует“,…

0.0000000000000

Русија предупредува дека новите санкции од САД ќе бидат штетни за двете земји


Оригинален напис: Meta.mk на 24-07-2017.

Кремљ денеска ги предупреди Соединетите Американски Држави дека новите санкции против Русија ќе ги загрозат интересите на двете држави. -Ние сметаме дека продолжувањето со реториката на санкции е контрапордуктивно и штетно за интересите на двете земји – вели портпаролот на…

0.0000000000000

Илир Мета положи заклетва како нов претседател на Албанија


Оригинален напис: Meta.mk на 24-07-2017.

Новиот претседател на Албанија, Илир Мета, формално стапи на должност положувајќи заклетва за време на вонредното заседавање на парламентот. Мета денеска свечено вети дека ќе го „почитува Уставот и законите на земјата, дека ќе ги почитува правата и слободите на…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock