adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Бугарската агенција Фокус: Родителите и брат му на Филип Петровски имаат бугарски пасоши


Оригинален напис: Фокус на 23-07-2017.

Поранешниот функционер на ВМРО-ДПМНЕ Филип Петровски ја обезбедил целата своја фамилија со бугарски пасоши, објави бугарската агенција „Фокус“ по неговото интервју за телевизијата „Алфа“, во кое што зборуваше против Договорот за добрососедство меѓу Македонија и Бугарија. „Филип Петровски, по потекло…

0.0000000000000

Дојранчани гласаа против рудници на нивна територија


Оригинален напис: Meta.mk на 23-07-2017.

Жителите на Дојран денеска на референдумот гласаа против отворање на рудникот „Казандол“ и против отворањето нови рудници. Според резултатите објавени од општинската изборна комисија на референдумот излегле да гласаат 51,22 отсто од регистрираните гласачи или 1.407 од 2.747 полнолетни жители.…

0.0000000000000

ВМРО-НП: Заев да продолжи со широко отворена врата за Локалната самоуправа на Охрид


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-07-2017.

„ВМРО – Народна партија ја поздравува средбата на Премиерот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и локалната самоуправа на Опшина Охрид кој на овој начин покажа една нова култура на практикување политика во Македонија. Како партија не можеме, а…

0.0000000000000

Исчезна режисерот Мето Петровски


Оригинален напис: Фокус на 23-07-2017.

Познатиот македонски режисер на документарни филмови Мето Петровски, добитник на повеќе домашни и меѓународни награди и признанија за својата 50-годишна творечка дејност, исчезна вчера по посетата со придружник на ТК Лептокарија. Режисерот Петровски последниве неколку години боледува од Алцхајмерова болест.…

0.0000000000000

Апелација ги одби жалбите во случајот „Титаник“ – нема притвор за Груевски


Оригинален напис: Meta.mk на 23-07-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и експремиер Никола Груевски, ексминистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, поранешниот генерален секретар на Владата Кирил Божиновски и Мартин Протоѓер, шефот на кабинетот на експремиерот Груевски, сите обвинети во случајот…

0.0000000000000

Професорот Шкариќ за рудниците: Ерупција на локалните референдуми


Оригинален напис: Фокус на 23-07-2017.

Колумната на професор доктор Светозар Шкариќ е објавена во публикацијата РЕСПУБЛИКА на 20 јули, четврток 2017. Референдумот во Дојран се одржува денес. Референдумот во Дојран во недела е поделикатен од оние во Гевгелија, Богданци и Валандово, зашто отворањето рудник во…

0.0000000000000

Архива „бомба“ на СДСМ: Како се избираа судиите од „тефтерчето на Горде“


Оригинален напис: Фокус на 23-07-2017.

Во една од таканаречените „бомби“ што пред две години ги објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев можеше да се слуше телефонски разговор меѓу поранешната министерка Гордана Јанкулоска и екс шефот на тајната полиција Сашо Мијалков во која аудио-снимка се слуша…

0.0000000000000

Владина делегација оддаде почит на претседателот Борис Трајковски во Ротимље: Беше миротворец, тоа е вредноста зад која што и ние стоиме


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-07-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со неговиот домаќин во Сараево, претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ, положија цвеќе на спомен обележјето каде што загина претседателот на Република Македонија, Борис Трајковски. „Претседателот…

0.0000000000000

Дојранчани над 50 отсто излегле на референдум за да ја стопираат изградбата на рудници


Оригинален напис: Фокус на 23-07-2017.

Граѓаните на Дојран според првичните резултати одржале успешен референдум бидејќи излезноста е нешто над 50%, па сега ќе се чека пребројување на гласовите и да се види каков е исходот од изјаснувањето за или против нови рудници меѓу кои и…

0.0000000000000

Убиство во Охрид, маж бил претепан до смрт


Оригинален напис: Фокус на 23-07-2017.

Охриѓанец попладнево бил претепан до смрт по физичка пресметка со сограѓани. Според првичните информации, на физичката пресметка и претходела расправија, по што се вмешал синот на едниот од учесниците во тепачката и до смрт го претепал својот сограѓанин. Инцидентот се…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock