adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Архива „бомба“ на СДСМ: Како Гордана Јанкулоска го користеше МВР како штаб на ДПМНЕ, МВРО-ВМРО


Оригинален напис: Фокус на 22-07-2017.

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев пред повеќе од две години ги објави таканаречените „бомби“ во кои можеше да се слушне како се злоупотребувале државните институции за партиски цели за време на избори и дека не постои никаква одвоеност на партијата…

0.0000000000000

АРХИВА: Борис Змејковски – од основач на ВМРО-ДПМНЕ до милионер-олигарх!


Оригинален напис: Фокус на 22-07-2017.

Текстот е објавен на 17.11.2016 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1102 Иако поставувањето на Змејковски на пратеничките листи на ВМРО-ДПМНЕ е сосема логично решение зашто на владејачката партија ѝ беше потребен човек од првата партиска генерација за да ја…

0.0000000000000

Разрешен директорот на Охридско лето


Оригинален напис: Фокус на 22-07-2017.

Досегашниот директор на Националната установа фестивал „Охридско лето“ Оливер Арсовски, денеска со решение од Министерството за култура е разрешен од функцијата, објави Телма. На негово место, на функцијата в.д. доректор е назначена Сузана Вренцовска од редот на вработените, која до…

0.0000000000000

Се проширува листата: Дипломатски пасоши поседуваат Црвенковски, Љубчо Георгиевски, Груевски, Хари Костов, Мијалков, Срѓан Керим


Оригинален напис: Фокус на 22-07-2017.

Во моментов има валидни над 1300 дипломатски пасоши, а меѓу нив се актуелни и поранешни функционери, судии, обвинители, директори на јавни институции, академици, раководни лица од верските заедници, пратеници, уметници, спортисти, градоначалници, лекари, еден новинар, но и лица на кои…

0.0000000000000

Македонска владина делегација во Босна и Херцеговина, ќе го посетат и Ротмиље каде трагично загина претседателот Трајковски


Оригинален напис: Фокус на 22-07-2017.

Делегација на Република Македонија предводена од Претседателот на Владата Зоран Заев, од денеска ќе престојува во дводневна официјална посета на Босна и Херцеговина. Во текот на утрешниот ден, премиерот Заев и членовите на делегацијата, Оливер Спасовски, Министер за внатрешни работи, …

0.0000000000000

Милошоски: Владата да оддели два милиони евра за обесштетување на граѓаните поради земјотресите


Оригинален напис: Фокус на 22-07-2017.

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на денешната расправа за ребалансот на буџетот истакна дека ако се има политичка волја, новата влада со ребалансот ќе оддели два милиони евра за обесштетување на граѓаните од Охрид, Струга и Ресен поради штетите настанати…

0.0000000000000

СДСМ: Долгот што ВМРО-ДПМНЕ им го остави на граѓаните е намален за 55 милиони евра


Оригинален напис: Meta.mk на 22-07-2017.

ВМРО-ДПМНЕ покажува срамно непознавање и лаже кога вели дека Владата создала долг од 4,5 милијарди денари, се вели во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата велат дека „со аукциите на домашниот пазар, нето-задолжувањето од…

0.0000000000000

Скопје и Демир Капија најтопли со 38 степени


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-07-2017.

Скопје и Демир Капија денеска се најтопли градови во Македонија со измерени 38 Целзиусови степени. Следуваат Штип и Тетово со 37, Гевгелија и Виница со 36, Струмица и прилеп со 35, Крива Паланка, Битола со 34, Охрид со 33, а…

0.0000000000000

Изгоре куќа во Речица, Кумановско


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-07-2017.

Момчило Стефановски, 55-годишен самохран родител од кумановското село Речица, невработен, татко на лице со попреченост, денеска преку медиумите, побара помош од граѓаните и институциите за сместување, откако во пожар што избувна вчера попладне изгоре објектот кој му го отстапиле за…

0.0000000000000

ДУИ очекува дека по локалните избори ќе раководи со општините во кои и сега е на власт


Оригинален напис: Meta.mk на 22-07-2017.

Очекуваме дека кадрите на ДУИ и по локалните избори ќе раководат со општините во кои и денес одговорноста за раководење е нивна, изјави денеска во Собранието, Реџаил Исмаили од ДУИ. Тој додаде дека во партијата ги направиле сите неопходни подготовки…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock