adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

СДСМ: Пратениците на ВМРО -ДПМНЕ да престанат да глумат еколошки месии


Оригинален напис: Фокус на 21-07-2017.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да престанат да се промовираат како еколошки месии на Дебрца, порачаа денеска преку соопштение од општинската организација на СДСМ од Дебрца. „Во врска со предлогот на градоначалникот на општина Дебрца, Игор Трајкоски за референдумско изјаснување на граѓаните…

0.0000000000000

АРХИВА: 150 ќебапи тежат повеќе од 150.000 силувани гласови!?


Оригинален напис: Фокус на 21-07-2017.

Текстот е објавен 18 февруари, 2016 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1063 Јадранка КОСТОВА „За неправдите што ги прават само за да останат на власт, за душманското однесување кон поединци, за тоа сум сигурен дека ќе им се врати…

0.0000000000000

АРХИВА: Кирии, реклами, тендери – што се крие зад децениската љубов меѓу Ѕинго и Груевски?


Оригинален напис: Фокус на 21-07-2017.

Текстот е објавен на 19.07.2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1032 Социјалистите и десната конзервативна и националистичка партија ВМРО-ДПМНЕ немаат никакви идеолошки допирни точки, но очигледно и во политиката спротивностите се привлекуваат, со оглед дека овие две партии успешно…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ спинува: Заев вети 16.000 минимална плата, а не 12.000


Оригинален напис: Фокус на 21-07-2017.

ВМРО-ДПМНЕ вечерва испрати реакција во која вели дека премиерот Зоран Заев и СДСМ ветиле минимална плата од 16.000 денари, а од септември минималната плата ќе се покачи на 12.000 денари. СДСМ во изборната кампања вети постигнување 16.000 денари минимална плата…

0.0000000000000

Владата ќе праќа 35.000 најниско платени работници на бесплатно летување


Оригинален напис: Фокус на 21-07-2017.

Премиерот Зоран Заев денеска од Штип најави нова мерка на владата: бесплатно летување за 35.000 најниско платени работници. -Оваа мерка ќе опфати околу 35.000 работници и дополнително ќе се овозможи продолжување на сезоните во туристичките капацитети ширум Македонија. Верувам дека…

0.0000000000000

Заев: Почнува севкупно зголемување на платите


Оригинален напис: Meta.mk на 21-07-2017.

Граѓаните знаат дека тенденцијата е да ја зголемиме минималната плата на 12.000 денари, а ние сме сериозни во одлуката и сакаме оваа мерка да биде воведена на 1 септември, истакна премиерот Зоран Заев денеска во Штип. Тој, придружуван од министерката…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Заев мора да го исполни тоа што го ветуваше


Оригинален напис: Македонија – А1он на 21-07-2017.

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на изјавата на премиерот Заев во Штип. „Зоран Заев мора да го исполни тоа што го ветуваше. Граѓаните не очекуваат 12 000 денари минимална плата туку 16 000 како што ветуваше пред изборите. Граѓаните очекуваат…

0.0000000000000

Деца учеле молитви и поклоненија во нерегистрирана градинка


Оригинален напис: Фокус на 21-07-2017.

Вупно 20 деца на возраст од 6 до 11 години со две наставнички биле затекнати во приватна куќа каде што противзаконски се оддржува настава со верски обреди, пренесува Макфакс. Децата учеле молитви, поклоненија и други религиозни заповеди секој работен ден…

0.0000000000000

Приведени седум лица во тепачка на плажата „Горица 3“ во Охрид


Оригинален напис: Македонија – А1он на 21-07-2017.

Седум лица се приведени откако денеска во 10:50 часот го нарушиле јавниот ред и мир на плажа во комплексот „Горица 3“. СВР Охрид соопшти дека пет од седумте лица се приведени откако им била укажана медицинска помош во Општата болница…

0.0000000000000

Голема тепачка на плажата „Горица-3“ во Охрид, петмина се повредени


Оригинален напис: Meta.mk на 21-07-2017.

Во голема тепачка што се случила на плажата „Горица-3“ претпладнево, најмалку пет луѓе се повредени, а седуммина се приведени, информира СВР Охрид. Инцидентот се случил во 10.50 часот. Според официјалното соопштение, најверојатно поради меѓусебни недоразбирања кои траeле подолг период, првин…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock