adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

АРХИВА Критичарите на Груевски треба да завршат како терористите!?


Оригинален напис: Фокус на 20-07-2017.

Текстот е објавен на 15 мај, 2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1023  Пишувала Ирена МУЛАЧКА „Во ваква земја не ви преостанува ништо друго, освен да бидете предавник“. Оваа култна изјава, искажана на една од сесиите на Белградскиот круг…

0.0000000000000

Се обеси пејачот на „Линкин парк“


Оригинален напис: Фокус на 20-07-2017.

Честер Бенингтон, пејачот од бендот „Линкин Парк“ вечерва се самоуби со бесење. Тој е пронајден мртов по долготрајна борба со депресијата. Според „ТМЗ“, „Билборд“ и „Мирор“, 41-годишниот фронтмен на бендот „Линкин Парк“ е пронајден мртов на неговиот приватен имот во…

0.0000000000000

Пуштен за сообраќај регионалниот пат до село Бродец


Оригинален напис: Македонија – А1он на 20-07-2017.

Една коловозна лента на регионалниот пат меѓу селата Шипковица и Бродец е пуштена за сообраќај од 19:45 часот, информира АМСМ. Сообраќајот на патот кон село Бродец беше во прекин поради свлечиште во висина од еден метар и должина од 100…

0.0000000000000

Бебињата ќе добиваат матичен извод во родилиштата


Оригинален напис: Фокус на 20-07-2017.

Министерството за здравство воведува новина со која на родителите на доброволна основа им се олеснува постапката за вадење извод од матичната книга на родени. Со оваа новина родителите нема веќе да чекаат на шалтери туку изводот од матична книга ќе…

0.0000000000000

Димитров: Јавноста ќе има увид во договорот со Бугарија кога и официјално ќе стане договор


Оригинален напис: Meta.mk на 20-07-2017.

Јавноста ќе има увид во договорот за добрососедство со Бугарија кога тој ќе биде официјално потпишан и даден на ратифкација во Собранието на Република Македонија, изјави министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во интервју за „Телевизија 24“. Како што изјави…

0.0000000000000

Сообраќајот на патот Шипковица-Бродец е во прекин


Оригинален напис: Фокус на 20-07-2017.

Сообраќајот на излезот од село Шипковица, на патот кон село Бродец е во прекин поради свлечиште во висина од еден метар и должина од 100 метри. Како што информира АМСМ, сообраќајот на регионалниот пат Тетово-Јажинце се пренасочува поради зголемено количество…

0.0000000000000

АРХИВА Фокус открива: Како е договарана кумановската војна?


Оригинален напис: Фокус на 20-07-2017.

Текстот е објавен на 15 мај, 2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1023 Пишува Љубиша Арсиќ Кумановската улица Перо Илиевски е сотрена од малата војна, која фуриозно се одигра низ тесниот простор од десетина куќи. Мирисот на барутот нема…

0.0000000000000

Се излеа Поројска река


Оригинален напис: Македонија – А1он на 20-07-2017.

Поплавени ниви, затрупан дел од магистралниот пат Тетово – Јажинце, оштетена водоводна мрежа. Ова се штетите кои ги предизвика Поројска река која се излеа, откако попладнево тетовско го зафатија обилни врнежи од дожд. Патот Тетово – Јажинце моментално се расчистува…

0.0000000000000

Германија најави воведување мерки против Турција


Оригинален напис: Meta.mk на 20-07-2017.

Германското министерство за надворешни работи ќе издаде безбедносно предупредување до граѓаните на Германија кои планираат да патуваат во Турција. Ова е една мерките против Анкара што денеска ги најави шефот на германската дипломатија, Зигмар Габриел, по апсењето на активисти за…

0.0000000000000

Димитров: Договорот со Бугарија не го загрозува нашиот идентитет


Оригинален напис: Фокус на 20-07-2017.

Јавноста ќе има увид и ќе добие време за да дебатира за договорот за добрососедство со Бугарија – изјави во интревју за телевизија 24 министерот за надоврешни работи, Никола Димитров. Тој вели дека овој договор не го загрозува националниот интерес…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock